VIDEO: Šialené správanie britského boxera! Pri návrate opľul rozhodcu a odišiel z ringu

X/@NewAgeBoxingUK

Skúsený boxer Tyan Booth (12-11-5) sa po vyše piatich rokoch rozhodol pre návrat do ringu. Ten ale nedopadol vôbec podľa jeho predstáv. Kontroverznému rodákovi z Nottinghamu totiž uprostred zápasu proti Kyleovi Charlesovi praskli nervy a spravil to, čo je vo svete športu absolútne neprijateľné.

Anglický reprezentant nebojoval od júna 2017, kedy sa postavil proti Marcusovi Morrisonovi (25-6). Dôvodom jeho prestávky bol incident na sociálnych sieťach, keď vtipkoval o smrti boxera Scotta Westgartha (7-2-1). Britská kontrolná rada (BBBofC) mu preto odobrala profesionálnu licenciu.

Booth ju stále nedostal späť a na základe jeho hrôzostrašného víkendového výkonu ju zrejme už asi ani nikdy nezíska. „Neviem, jednoducho som sa trochu zbláznil. Bola to šialená šou ako autonehoda,“ stručne sa vyjadril pre Boxing King Media.

V priebehu prvého kola 40-ročný boxer zasadil knockdown svojmu súperovi, no ten nebol uznaný. Navyše mu bol neskôr odčítaný bod za neustále držanie súpera. Napätie sa tak stupňovalo a vyústilo až do kontroverzného a škandalózneho konca.

V treťom zo štyroch kôl to už Tyan ďalej nezvládol. Svoju frustráciu dal jasne najavo. Nepáčil sa mu výkon rozhodcu, tak sa ho pokúsil opľuť a následne dobrovoľne odišiel z ringu, čím ukončil zápas. Pokiaľ teda niektorí fanúšikovia neboli presvedčení, že jeho kariéra je na konci, on ich o tom presvedčil sám.

Zdroj: X/@NewAgeBoxingUK, Boxing King Media, Autor: Kamil Schreiber