Vémola prehovoril prvýkrát od trpkej prehry s Pirátom: Nastal čas uvedomiť si, že…

OKTAGON MMA

Jedna z najťažších prehier v jeho kariére. Aj tak by sme mohli označiť knokaut, ktorý inkasoval legendárny Karlos Vémola (36-8) na turnaji OKTAGON 51 od Samuela Krištofiča (17-6). „Terminátor“ si už dlhé roky brúsil zuby na „Piráta“, no pri konečnom zúčtovaní ťahal za kratší koniec. Pochopiteľne, po zápase mu príliš do reči nebolo, a tak svoje úprimné hodnotenie poskytol s jednodňovým omeškaním. Čo prezradil?

Skúsený český bojovník nastupoval do súboja v dohodnutej váhe do 88,5 kilogramov. Dlhoročnému rivalovi chcel definitívne ukázať, kto je lepší, ale napokon to bol práve on, kto zostal sklamaný. V 108. sekunde totiž prišla kombinácia úderov, ktorá šokovala azda celú pražskú O2 Arenu. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. „Pirát“ ukončil Vémolu presne tak, ako to predikoval – knokautom v prvom kole.

Samozrejme, to s rodákom z Olomouca poriadne zamávalo nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Z toho dôvodu príliš neotáľal a z miesta činu zdúchol ako víchor. Na najvernejších podporovateľov však nezanevrel. Po vychladnutí sa preto prostredníctvom sociálnej siete Instagram rozrozprával o svojich aktuálnych pocitoch.

„Nebudem vám tu hovoriť, že každá prehra vás posunie k nejakému vyššiemu cieľu, lebo tomu asi ani sám neverím. Ja už som na vrchole bol a mňa tá prehra už vôbec nikam neposunie,“ začal sklamaný Vémola a ďalej pokračoval: „Možno je akurát čas si uvedomiť, že vzhľadom na môj vek a zdravotný stav ten čas nezastavím. Nechávam mladých chlapcov, aby ma porazili, čo by sa kedysi dávno nikdy nestalo.“

Veterán UFC týmto ale v žiadnom prípade nechcel dehonestovať výkon obľúbeného slovenského zápasníka, ba práve naopak. Na rozdiel od iných sa toho duelu nezľakol. Dal si do hlavy, že ma knokautuje v prvom kole, až sa mu to nakoniec podarilo. Veľká gratulácia k tomu ako nastúpil a čo predviedol,“ otvorene uznal kvality Samuela Krištofiča.

To ale nebolo zo strany Karlosa všetko. Nezabudol ani na to, že 8. júna 2024 ho na futbalovom štadióne Eden čaká „odveta storočia“ a zároveň rozlúčka s kariérou proti Attilovi Véghovi (33-9-2). „Pre mňa to znamená asi len jedno. Som cez 30 rokov v kombatových športoch a určite to nechcem ukončiť dvomi prehrami. Bohužiaľ, ľudia si pamätajú nie to, čo ste dokázali, ale to, ako ste skončili. Uzavrieť takú dlhú kariéru dvomi porážkami rozhodne nechcem, preto to je pre mňa signál, aby som sa nie zajtra, no už dnes niekde zavrel a začal makať na príprave na jún, kedy budem mať svoj posledný zápas. Ak chcem svoju reputáciu zachrániť, musím vyhrať,“ odkázal „Terminátor“ odhodlane na záver.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@karlos_terminator_vemola, Autor: Kamil Schreiber