Bum! Tvrdý pád už po 108 sekundách: Som v šoku, toto som u Karlosa ešte nezažil, reaguje tréner Vémolu

Zdroj: OKTAGON MMA

Rivalita a vzájomné trashtalky vyvrcholili v klietke. Celé sa to skončilo tvrdým pádom legendy, ktorá tento pocit už pozná. Praha a OKTAGON MMA zažili ďalší nezabudnuteľný okamih svojej histórie. Karlosa Vémolu (36-8) a celý jeho tím nepríjemne prekvapil presný knokaut Samuela Krištofiča (17-6). Kouč českého bojovníka sa musel zmieriť s prehrou svojho zverenca a našiel aj príčinu neúspechu.

Jedna ž čerešničiek galavečera nemala dlhé trvanie. Zástupca Spartakus Fight Gymu predviedol kvalitnú pripravenosť, súperovi dal ochutnať niečo zo svojej tvrdosti a po 108 sekundách ho nekompromisne poslal k zemi. Po prebratí neostal v šoku iba rodák z Olomouca, ale aj jeho tréner. Tomu sa veľmi nepáčilo, že “Terminátor“ pristúpil na scenár hry protivníka. „Nechal sa strhnúť do hry, ktorá nie je jeho,“ zhodnotil jednoducho André Reinders v rozhovore pre Sport.cz.

Veľa ľudí čakalo od Vémolu klasickú dominanciu na zemi. Mnohí však verili aj tomu, že “Pirát“ dokáže predať svoje umenie rýchlych rúk. Reinders mal ale iný názor, no zároveň vzdal hold Slovákovi: „Som z toho v šoku, pretože to nikto nečakal. Hoci som pred zápasom varoval, že Pirát je dosť nebezpečný súper, prekvapilo ma to. Čakal som iný priebeh, Pirát bol ale skvelo pripravený.“

Plány tunajšej legendy dostať duel na zem sa ani na chvíľu nepriblížili k pretaveniu do skutočnosti. Dôvodom je aj nezlomná defenzíva Krištofiča. „Pirát ukázal, že veľmi zlepšil obranu. Karlos sa možno trochu zbytočne nechal strhnúť do prestreliek. Na jednej strane tým bol donútený dobrou obranou, no na druhej, keď trafil pár dobrých úderov, zrejme cítil krv. Pirát je ale v tomto oveľa skúsenejší,“ uviedol skúsený kouč.

Namiesto oslavného gesta zdvihnutých rúk čakala Vémolu kontrola zdravotného stavu. Prítomný lekársky tím mal prácu ešte niekoľko okamihov po knokaute. „Toto som u Karlosa ešte nezažil. Je to vždy smutný pohľad na kohokoľvek. Verme, že sa z toho rýchlo dostane,“  želal si Reinders. Známa tvár česko-slovenskej scény sa tak bude musieť spamätávať z ďalšej tvrdej rany z produkcie slovenských rúk. Pred piatimi rokmi sa o výstavné KO postaral Attila Végh (33-9-2), ktorý sa môže tešiť na unikátnu odvetu. Svojmu rivalovi sa zoči-voči postaví 8. júna 2024 v pražskom Edene.

Zdroj: Sport.cz, MaxMMA.sk, autor