Veľký návrat na domácu scénu potvrdený: Gábor Boráros oznámil dátum, miesto a meno súpera!

Instagram.

Ešte pred pár mesiacmi to s jeho profesionálnou kariérou vyzeralo všelijako, dnes je už ale situácia iná. Víťaz prvej série reality šou OKTAGON Výzva Gábor Boráros (20-11-1) najnovšie potvrdil návrat na domácu scénu zmiešaných bojových umení, no neostalo len pri tom, poznáme dátum, miesto a meno súpera.

Keď začiatkom marca nastupoval do zápasu v ruskej ACA proti Maratovi Gafurovovi (20-4), ešte sa s istotou nevedelo, kedy a či vôbec sa v roku 2024 predstaví v klietke aj pred československými fanúšikmi. Náznaky zo strany Borisa Marhanského ohľadom prestupu „Beasta“ do RFA tu boli, ale nešlo o nič oficiálne.

Dnes sa však dlho očakávaný návrat hviezdneho bojovníka potvrdil. Boráros sa fanúšikom prihovoril prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Instagram. „Ahojte ľudia, osemnásteho mája sa vidíme na turnaji v Nových Zámkoch. Mojím súperom bude Frederico (Komuenha, pozn. red.). Veľmi sa na to teším a verím, že bude dobre pripravený, lebo ja určite budem,“ uviedol.

Hoci mal o súboj s rodákom z Bratislavy záujem i Adam Jakubík (3-1), nakoniec s ním v klietke uvidíme práve spomínaného Frederica Komuenhu (4-2). „Black Panther“, ako sa Čechovi v MMA prezýva, odštartoval kariéru medzi profesionálmi v júni 2022. Vtedy na podujatí IAF 5 zdolal kontroverzného kulturistu Filipa Grznára (1-3).

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk