Veľkohubého Cartwrighta neumlčala ani prehra: Som lepší ako Magard! Keby ideme znova, tak…

OKTAGON MMA

Hlavným ťahákom podujatia OKTAGON 52 bol súboj dvoch špičkových bojovníkov bantamovej divízie. Jonas Magard (16-6) a Jack Cartwright (11-2) sa v Newcastli stretli, aby si vysporiadali nevyrovnané účty. Očakával sa nesmierne vyrovnaný duel, no napokon to bola jednoznačná záležitosť v podaní prvého menovaného. Ani jasná prehra však domáceho zápasníka neumlčala.

Stret, ktorý nemal favorita, sa pomerne rýchlo zmenil na „one man show“. Dánsky „žralok“ už od úvodu nenechával nič na náhodu a do veľkého rivala búšil, čo sa len dalo. Dominoval v postoji i na zemi a rodák z anglického Boltonu nebol schopný adekvátne reagovať. Keď teda nedošlo k predčasnému ukončeniu, všetkým bolo jasné, na ktorú stranu sa priklonia bodoví rozhodcovia.

Zatiaľ čo Magard prekvapil bezchybným výkonom, Cartwright výrazne zaostal za očakávaniami. Všetky jeho predzápasové „trash talky“ vyšli navnivoč a zdalo sa, že trpkú prehru s pokorou akceptuje. Opak bol však pravdou. Bývalý trojnásobný šampión Cage Warriors síce uznal svoj slabší výkon, no ani to mu nezabránilo v ďalšom vyskakovaní.

„Podarilo sa mu presadiť stratégiu, ktorú v danej chvíli považoval za správnu. Urobil to veľmi dobre. Myslím si, že som lepší než Jonas, ja to k*rva viem. Všetci sme však videli zápas a dnes ma porazil. Bil sa lepšie ako ja, ale keby ideme znova, vypnem ho,“ vyhlásil sebavedomo Cartwright na tlačovej konferencii po prvom turnaji prestížnej česko-slovenskej organizácie v roku 2024.

Ďalšej slovnej prestrelky medzi dvomi kohútmi sme sa ale nedočkali. Magard si totiž po cennom triumfe nemusel nič dokazovať a nad poznámkami svojho soka sa iba schuti zasmial. Navyše sa už naplno sústredí na súboj o titul bantamovej divízie OKTAGONu, v ktorom vyzve aktuálneho držiteľa opasku Felipeho Limu (12-1).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber