Rok 2024 odštartuje organizácia OKTAGON MMA galavečerom v anglickom Newcastli. Divákov čaká 10 atraktívnych súbojov, pričom hlavným ťahákom bude stret medzi Jonasom Magardom (15-6) a Jackom Cartwrightom (11-1) v bantamovej váhe. Česko-slovenská bojová scéna bude mať na turnaji trojnásobné zastúpenie v podobe Romana Paulusa (8-4), Jana Širokého (13-16) a Matěja Peňáza (8-1). Vychutnajte si toto podujatie spolu s nami!
VÝSLEDKY OKTAGON 52:
(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)
PRELIMS:
Daniel Bainbridge – Hamza Dagdeviren (jednomyseľné rozhodnutie 29:28, 29:28, 30:27)
Galavečer v Newcastli otvorilo stretnutie medzi domácim reprezentantom a známym nemeckým postojárom. Talentovaný Bainbridge proti skúsenému Dagdevirenovi dominoval v každom z troch kôl. Hneď pri premiére v OKTAGONe si tak pripísal svoju prvú výhru.
Jake McHugh – Armand Herczeg (submisia, 1. kolo, 4:30)
V odvete zápasu OKTAGON Výzvy: Anglicko vs. Írsko bol favoritom prvý menovaný. McHugh túto rolu potrvrdzoval už od začiatku a Herczegovi nedovolil prakticky nič. Najskôr ho takmer ukončil spôsobom „arm triangle“, no napokon mu víťazstvo zabezpečil „rear naked choke“ pol minútu pred koncom prvého kola.
Eduard Kexel – Rafael Hudson (submisia, 1. kolo, 4:29)
Hudson zobral súboj s Kexelom na trojdňový „short notice“, a tak sa neočakávalo nič iné než výhra nemeckého bojovníka. Ten potvrdil svoje kvality, celý duel mal pod kontrolou a ani v tomto prípade sa fanúšikovia nedočkali druhého kola. Rovnaká bola aj príčina – úspešný „rear naked choke“.
Roman Paulus – Nathan Haywood (submisia, 3. kolo, 4:05)
Slovenský reprezentant nastupoval do zápasu proti domácemu bojovníkovi s vidinou toho, že jednoducho musí vyhrať. Prvé kolo mu síce nevyšlo podľa predstáv, no po prestávkovom dohovore od známeho trénera Jána Hudáka zobral osud do svojích rúk. V druhom dejstve vyrovnal a skvelý obrat zavŕšil vydarenou submisiou necelú minútu pred koncom. Ako inak, opäť išlo o „rear naked choke“.
Jan Široký – Denis Frimpong (jednomyseľné rozhodnutie 27:30, 27:30, 27:30)
Prvé zaváhania zo strany papierového favorita sme sa dočkali v hlavnom predstavení prelims karty. Obľúbený rodák z Ostravy nastúpil proti írskemu zápasníkovi, pričom od začiatku bolo jasné, aký smerom sa tento duel bude oberať. Široký sa nepretržite pokúšal o takedown, no Frimpong predviedol kvalitnú defenzívu a v postoji dominoval.
MAIN CARD:
Corey Fry – Max Holzer (submisia, 2. kolo, 2:12)
Druhý anglicko-nemecký súboj turnaja OKTAGON 52 odštartoval poriadne zostra. V úvodných sekundách si obaja aktéri vymenili niekoľko tvrdých úderov a následne začala bitka o hornú pozíciu na zemi. O niečo viac sa darilo nádejnému Holzerovi, ktorý svoje zemiarske schopnosti nakopon pretavil do víťazstva v druhom kole. Videli sme už štvrtý „rear naked choke“ večera.
Adam Palasz – Stuart Austin (submisia, 2. kolo, 3:52)
Stretnutia ťažkých váh len málokedy vyvrcholia do bodového ukončenia a inak tomu nebolo ani teraz. Po prvom kole v postoji sa druhé odohrávalo viac na zemi a tam aj skončilo. Austin najskôr poriadne „nahulil“ Palasza, ktorý mal čo robiť, aby nedošlo k TKO. Napokon mu to ale nebolo nič platné, lebo skúsený Brit využil následný zmätok na zemi a po rýchlom „arm triangle“ si pripísal cennú výhru.
Aaron Aby – Christopher Daniel (jednomyseľné rozhodnutie 29:28, 29:28, 29:28)
Bitka dvoch bojovníkov so silným životnými príbehmi bola jednou z ozdôb dnešného podujatia. Daniel sa od začiatku snažil využiť svoje prednosti na zemi, no túto výhodu Aby pomerne rýchlo eliminoval. Následne predviedol dominantné druhé kolo a v záverečnom dejstve mu stačilo duel už len odkontrolovať, čo sa mu aj podarilo.
Matěj Peňáz – Matthew Bonner (TKO, 2. kolo, 4:43)
Peňázov cieľ bol proti Bonnerovi jasný. Udržať sa v postoji, dominovať v ňom a dokráčať si k dôležitému víťazstvu. Môžeme povedať, že tento plán mu vyšiel perfektne. Domáceho reprezentanta nepustil ani k jednému takedownu a v závere druhého kola sa blysol ukážkovým úderom na rebrá, po ktorom už bývalý šampión Cage Warriors nebol schopný pokračovať ďalej.
Jonas Magard – Jack Cartwright (jednomyseľné rozhodnutie 30:27, 30:27, 30:27)
Magard dominoval v každom aspekte boja a Cartwright sa v podstate na nič nezmohol. Dosvedčujú to taktiež štatistické ukazovatele. Zatiaľ čo Magard predviedol 94 signifikantých úderov, britský bojovník ich mal na svojom konte 22. Pomerom 5:0 navyše ovládol aj takedowny. Jednoducho, výkon reprezentanta Manchester Top Teamu nemal žiadnu chybu a podobne to pri konečnom zúčtovaní videli i bodoví rozhodcovia.