V Newcastli zmietol domácu hviezdu. Mågård: Gameplan stanovený nebol, outsiderom som rád!

OKTAGON MMA.

Jeden z najimpozantnejších výkonov sobotného večera predviedol na turnaji OKTAGON 52 Jonas Mågård (15-6-1). Ten sa dlho očakávanom súboji stretol s domácim Jackom Cartwrightom (11-2) a už podľa vyjadrení oboch bojovníkov na sociálnych sieťach sa dalo očakávať, že to bude bitka do poslednej sekundy. Mågård ale hlavný duel večera premenil v jednostrannú záležitosť.

Najväčšia európska organizácia zmiešaných bojových umení má za sebou prvý turnaj v roku 2024. Anglický Newcastle v sobotu hostil známe mená tamojšej scény ako Stuart Austin (18-8), Aaron Abby (16-8-1) alebo Matthew Bonner (16-10-1), no bol to iný bojovník, ktorý vďaka svojmu výkonu uzurpoval pozornosť médií a fanúšikov.

Jonas Mågård nielen, že iba ako druhý zápasník medzi profesionálmi porazil domácu hviezdu Jacka Cartwrighta, ale dokázal dominovať v súboji ako v postoji, tak i na zemi. Pre bývalého šampióna OKTAGONu pritom išlo v rámci špičky bantamovej váhy o veľmi dôležitý duel, v ktorom si nemohol dovoliť zaváhať. „Čo sa týka gameplanu, tak žiadny stanovený nebol. Nevedel som, že budem robiť tomto a tamto. Ja si jednoducho vyberám podľa toho, čo sa v klietke deje, viem sa prispôsobiť. Samozrejme, že som niečo trénoval, ale nevedel som, ako sa to bude odvíjať,“ nechal sa na tlačovej konferencii počuť zápasník, ktorý aj keď pochádza z Dánska, dlhodobo sa na svoje zápasy pripravuje práve na britských ostrovoch.

Opäť raz bol outsiderom

Zaujímavosťou stretu bol i fakt, že medzi anglickými fanúšikmi bol Jack Cartwright považovaný za favorita duelu. Mågård ale podobne ako v titulovom dueli s Gustavom Lopezom (13-8) z februára 2023 roztrhal mnohé tikety podané v stávkových kanceláriách. „Pokiaľ ide o to, že som bol tak trocha outsider, tak úprimne sa mi to páči. Ja som rád outsider, ja som z dediny a tam moc MMA nefrčí. Som zvyknutý na to, že som outsider, že často bojujem proti niekomu, kto je domáci a vlastne sa mi páči, dodáva mi to energiu a som rád, že som umlčal veľa ľudí, čo mi neverili,“ dodal tridsaťjedenročný bojovník MMA, ktorý by rád najbližšie bojoval o trón váhy do 61,2 kilogramov.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk