UFC 294 s kontroverziou! Makhachev a Chimaev prekvapenia nedopustili!

Zdroj: Insta/UFC

Fantastický turnaj UFC 294 je za nami a diváci boli v priaznivých hodinách smerom k Európe svedkami dvoch titulových zápasov a mnohých neočakávaných momentov. V hlavnom súboji si v prvom kole poradil s Alexandrom Volkanovskim Islam Makhachev, ktorý zopakoval svoj úspech z predchádzajúceho súboja práve s Austrálčanom. Tentoraz ho však ukončil už v priebehu kola na TKO po 3:06.

Volkanovski, ktorý tento súboj vzal len jedenásť dní a bol náhradníkom za Charlesa Oliveiru. Na začiatku boja síce skúsený borec odolával tlaku úradujúceho šampióna, ten ho napokon trafil šikovným Head-Kickom, po ktorom súboj dokonal na zemi, čo premenil na svoj druhý úspech nad šampiónom perovej váhy.

V hlavnom predzápase UFC 294 si šancu v titulovej bitke so Seanom Stricklandom, ktorý panuje strednej divízii, vypýtal Khamzat Chimaev. Bojovník, ktorý pri vstupe do klietky reprezentoval farby Spojených Arabských Emirátov v taktickom súboji porazil bývalého šampióna welteru Kamaru Usmana, ktorý rovnako ako Volkanovski, robil v súboji na UFC 294 záskok, tentoraz za Paola Costu, ktorý sa zranil.

Kontroverzný moment sa udial v súboji Johnyho Walkera a Magomeda Ankalaeva v poloťažkej váhe, v ktorom Ankalaev už v priebehu prvého kola po troch minútach zasiahol súpera kolenom do tváre, pričom bol Walker na zemi troma bodmi čo znamenalo faul, pre ktorý sa prerušil zápas. Walker napriek konštatovaniu doktora, že v zápase nie je schopný pokračovať, nereagoval ani na signál ukončenia zápasu od rozhodcu.

Rozhodcu totiž odsotil na bok a chcel v boji pokračovať, akoby si nebol vedomý toho, že bol súboj ukončený. Na konci eventu mal Walker potvrdiť, že utrpel pri nelegálnom kolene od súpera otras mozgu, kvôli ktorému situáciu nevyhodnotil správne. Tento zápas bol napokon vyhlásený za No Contest (bez výsledku), keďže nebolo preukázateľné, že by Ankalaev trafil súpera nelegálnym kolenom vedome.

Ak by sa to stalo v druhej časti zápasu, súboj by sa musel dobodovať, keďže sa táto situácia udiala v prvom kole, automaticky hrozila Ankalaeovi diskvalifikácia, alebo bola v hre napokon možnosť, ktorá sa aj udiala, a teda zápas vyhlásili za No Contest.

Z celkových piatich duelov na hlavnej karte turnaja, ktorý sa konal v Spojených Arabských Emirátoch boli ukončené celkovo štyri v priebehu prvého kola. Okrem Ikrama Aliskerova, ktorý porazil Warlleyho Alvesa po efektnom kolene po dvoch minútach sa podarilo triumfovať v prvej päťminútovke aj Saidovi Nurmagomedovovi, ktorý ukončil Muina Gafurova už po 73-och sekundách.

Výsledky UFC 294

Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski – výhra Makhachev – 1.kolo, TKO

Khamzat Chimaev vs Kamaru Usman – výhra Chimaev, na body

Magomed Ankalaev vs Johnny Walker – Bez výsledku (neúmyselný faul)

Ikram Aliskerov vs Warlley Alves – výhra Aliskerov – 1. kolo, TKO

Said Nurmagomedov  vs Muin Gafurov – výhra Nurmagomedov -1. kolo, submisia

Prelims UFC 294

Muhammad Mokaev vs Tim Elliott – výhra Mokaev – 3.kolo, submisia

Trevor Peek vs Mohammad Yahya – výhra Peek, na body

Javid Basharat vs Victor Henry – výhra Basharat – 2. kolo, (Henry nemohol pokračovať v boji)

Sedriques Dumas vs Abu Azaitar – výhra Dumas, na body

Mike Breeden vs Anshul Jubli – výhra Breeden – 3. kolo, TKO

Muhammad Naimov vs Nathaniel Wood – výhra Naimov – 3. kolo, na body

Victoria Dudakova vs Jinh Yu – výhra Dudakova, na body

Sharabutdin Magomedov vs Bruno Silva – výhra Magomedov, na body

Zdroj: MaxMMA.sk