UFC 293: Odpisovaný Strickland šokoval a zasadol na trón! Adesanya strávil na tlačovke iba pár sekúnd

Zdroj: UFC

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! Sean Strickland (28-5) pôvodne o opasok bojovať v Sydney bojovať nemal. Do hry ho dostalo zranenie nohy Dricusa Du Plessisa (20-2). Američan vstupoval do zápasu ako obrovský outsider a mnohí ho nazvali akýmsi obetným baránkom. Všetky papierové predpoklady ale zmietol zo stola a je novým šampiónom elitnej ligy sveta.

Israel Adesanya (24-3) rolu favorita nepotvrdil. Už v prvom kole ho súper poriadne vytrápil a takmer aj ukončil. Sean Strickland predviedol nečakane precízny päťkolový výkon a po uplynutí 25 minút mohol oslavovať zisk titulu strednej divízie. Víťazstvo vyzývateľa v pomere 49-46 na body videli všetci traja rozhodcovia.

„Zdá sa mi to? Ani za milión rokov by mi nenapadlo, že sa dostanem sem. Izzy je veľký zlosyn. Porazil väčšinu mojich kamarátov a ja som o sebe občas tak trochu pochyboval,“ priznal bezprostredne po doposiaľ najväčšom úspechu kariéry 32-ročný rodák z Kalifornie. Pri ďalších otázkach dokonca iba veľmi ťažko hľadal slová, čo u neho rozhodne nebýva zvykom.

Druhá vláda nigérijského bojovníka sa skončila iba jediný duel po tom, čo v apríli získal opasok späť do svojho držania. Sklamaný sa na tlačovej konferencii objavil iba na niekoľko desiatok sekúnd. „Mal som iný plán, ale život vám hádže pod nohy polená. Dnes som prehral s lepším mužom. Teraz chcem odísť a byť s ľuďmi, ktorým na mne záleží, s mojím tímom. Zverím vás do schopných rúk muža, ktorý je omnoho múdrejší ako ja,“ povedal Adesanya a mikrofón pred odchodom odovzdal svojmu trénerovi Eugenovi Baremanovi.

Justin Tafa (7-3) a Austen Lane (12-4) sa v klietke stretli na konci júna. Ich vzájomná konfrontácia sa vtedy skončila už po 29 sekundách pre nepríjemný eye-poke, po ktorom nebol prvý menovaný schopný pokračovať. Dlho sa medzi pletivami nezdržali ani na druhý pokus. Prvý menovaný, domáci Austrálčan, skolil bývalého futbalistu už po necelej minúte a pol. „Bad Man“ pridal na svoje konto štvrté víťazstvo v UFC, štvrtýkrát hneď v úvodnom kole.

Čo pred zápasom sľúbil, to splnil. Ostrieľaný ťažkotonážnik Alexander Volkov (37-10) triumfoval po tretí raz v rade a znovu pred časovým limitom. Domáceho protivníka uškrtil technikou Ezekiel Choke. Obdobným spôsobom pred ním v histórii UFC zvíťazili iba dvaja bojovníci. Pre obľúbeného Taia Tuivasu (15-6) ťahal za kratší koniec tretí raz po sebe.

VÝSLEDKY UFC 293: ADESANYA VS. STRICKLAND

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

PRELIMS:

Kevin Jousset vs. Kiefer Crosbie (submisia, 1. kolo, 4:49)

Shane Young vs. Gabriel Miranda (submisia, 1. kolo, 0:59)

Blood Diamond vs. Charlie Radtke (jednomyseľné rozhodnutie 29-27, 29-27, 29-27)

Nasrat Haqparast vs. Landon Quinones (jednomyseľné rozhodnutie 30-27, 30-27, 30-27)

Jamie Mullarkey vs. John Makdessi (jednomyseľné rozhodnutie 29-28, 29-28, 29-28)

Jack Jenkins vs. Chepe Mariscal (TKO, 2. kolo, 3:19)

Carlos Ulberg vs. Da Un Jung (submisia, 3. kolo, 4:49)

HLAVNÁ KARTA:

Tyson Pedro vs. Anton Turkalj (KO, 1. kolo, 2:12)

Justin Tafa vs. Austen Lane (TKO, 1. kolo, 1:22)

Manel Kape vs. Felipe dos Santos (jednomyseľné rozhodnutie 30-27, 29-28, 29-28)

Tai Tuivasa vs. Alexander Volkov (submisia, 2. kolo, 4:37)

Israel Adesanya vs. Sean Strickland (jednomyseľné rozhodnutie 46-49, 46-49, 46-49)

BONUSY:

Výkon večera: Sean Strickland, Justin Tafa

Zápas večera: Manel Kape vs. Felipe dos Santos

Zdroj: MaxMMA.sk