Tréner bývalého UFC šampióna sa vydal na Ukrajinu: Dobrý úmysel sa takmer skončil tragicky

Zdroj: Instagram/craigjonesbjj

Išlo mu doslova o život! Jeden z najlepších grapplerov na svete Craig Jones spolu so svojím tímom organizovali BJJ seminár, ktorý sa konal v hlavnom meste vojnou zmietanej Ukrajiny. Všetko však nešlo podľa plánov. Po príchode do Kyjeva zverejnil na Instagrame videá, z ktorých doslova mrazí. Len pár minút od ich hotela dopadli ruské rakety.

Eso jiu-jitsu a tréner bývalého šampióna UFC Alexandra Volkanovskeho na sociálnej sieti zdieľal, že počas ich pobytu na Ukrajine, Rusi na blízke územie zostrelili až 31 rakiet. Našťastie pre Austrálčana, nebol v zasiahnutej oblasti. Zo zvedavosti sa však vydal do najbližšej lokality, ktorá od neho bola len 5 minút, kde podľa jeho slov dopadla 4000-kilová strela.

„Tu držím časť rakety,“ ukázal ju na kameru pri kontrole miesta výbuchu. V popise príspevku tvrdí, že ju dnes ráno zostrelil raketový obranný systém Patriot. „Je zrejmé, že tu je kráter,“ povedal a dodal: „Chalani sa už balia. Ale je to k***a šialené. Je zrejmé, že je to tu napäté, ale spustí sa siréna, zostrelí raketa a potom sa všetci vrátia do práce. Svet sa len tak nezastaví.“

„Som tu, aby som ľudom pomohol jediným spôsobom, ktorým dokážem,“ oznámil pred pár dňami. Na jeho seminár sa prihlásilo až 250 ľudí a celý zisk z akcie pošlú ukrajinským vojakom, ktorí trénujú jiu-jitsu. Jones za posledný mesiac potvrdil, že patrí medzi špičku hneď niekoľkokrát. Na Karate Combat 44 aj na UFC Fight Pass Invitational 6 totiž získal dve veľmi cenné víťazstvá.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent