TOP 5 najrýchlejších ukončení v histórii UFC

Zdroj: YouTube.com/UFC

UFC je dlhodobo najprestížnejšou MMA organizáciou , v ktorej túžia zápasiť talentovaní bojovníci z celého sveta. Od roku 1993, kedy začal Ultimate Fighting Championship fungovať, mohli diváci vidieť viac ako 7-tisíc zápasov. Mnohé z nich zaujali nielen svojou kvalitou, ale aj netradičnými či expresnými ukončeniami. Práve na 5 najrýchlejších ukončení sa pozrieme v aktuálnom článku, pričom sa dozviete, kto je držiteľom rekordu, ktorý sa bude iba veľmi ťažko prekonávať.

5. Ryan Jimmo vs Anthony Perosh (0:07)

Kanadské Calgary bolo hostiteľom turnaja UFC 149, na ktorom sa uskutočnil jeden z najrýchlejších knokautov v histórii MMA. Ten mohli diváci vidieť v zápase poloťažkej váhy medzi Ryanom Jimmom (19-5) a Anthonym Peroshom (15-10). Po úvodnom gongu sa obaja bojovníci pozdravili a prvý menovaný ihneď zaútočil tvrdou zadnou. Tá poslala súpera okamžite na zem, kde rozhodca zápas ukončil.

4. Chan Sung Jung vs Mark Hominick (0:07)

Obľúbený zápasník Chan Sung Jung (17-8), lepšie známy pod svojou prezývkou „Korean Zombie“, nastupoval v roku 2011 do súboja s domácim bojovníkom Hominickom (20-12) na turnaji UFC 140 v Toronte. Súboj v perovej váhe začali obaja veľmi aktívne, pričom ako prvý zaútočil Kanaďan, avšak dočkal sa okamžitej odpovede. Kórejčan ho zasypal tvrdými údermi a jeho ukončenie sa stále radí medzi tých 5 najrýchlejších v celej dobe fungovania UFC.

3. Todd Duffee vs Tim Hague (0:07)

Todd Duffee vstupoval v roku 2009 do UFC ako mladý a talentovaný zápasník. Vo svojej premiére na turnaji UFC 102 nastúpil do klietky proti Timovi Hagueovi (21-13) a zažil štart ako zo sna. Hneď v úvode súboja prekvapil svojho súpera tvrdým úderom do hlavy, po ktorom ho poslal na zem, kde pridal ešte niekoľko ďalších rán. Duel skončil zatiaľ tretím najrýchlejším knokautom v histórii UFC. Tim Hague už, bohužiaľ, nie je medzi nami. V roku 2017 zahynul na krvácanie do mozgu po knokaute v boxerskom zápase.

2. Duane Ludwig vs Jonathan Goulet (0:06)

Turnaj UFC 83 hostil v roku 2008 zápas vo welterovej váhe medzi Američanom Ludwigom (21-14) a Kanaďanom Gouletom (23-12). Prvý menovaný zápasník vstúpil do súboja s jasným zámerom – rýchlo a efektívne ukončiť svojho súpera, čo sa mu aj podarilo. Už po šiestich sekundách totiž poslal rýchly a presný úder, ktorým zasiahol priamo čeľusť. Kanadský rodák sa okamžite zrútil na zem a rozhodca zápas ihneď ukončil kvôli technickému knokautu.

1. Jorge Masvidal vs Ben Askren (0:05)

Zápas medzi Jorge Masvidalom (35-17) a Benom Askrenom (19-2) sa stal jedným z najviac diskutovaných a pamätných okamihov v histórii UFC. Konal sa 6. júla 2019 na galavečeri UFC 239, pričom trval iba 5 sekúnd. Ihneď po začiatku zápasu zaútočil Masvidal na svojho súpera pomocou flying knee a následne mu na zemi zasadil ešte dva tvrdé údery. Zatiaľ sa ešte nikomu nepodarilo tento rekord prekonať a bude to veľmi náročné.

Zdroj: UFC, MAX MMA, autor