Temná minulosť veľkého favorita Gamechangeru: Tragicky prišiel o otca, matka ho takmer zabila

Zdroj: OKTAGON MMA

Šestnásť elitných európskych bojovníkov, každý s rovnakou víziou. Prvý marcový víkend štartuje exkluzívne druhé vydanie unikátneho projektu Tipsport Gamechanger. O status MMA kráľa ľahkej divízie na starom kontinente a rozprávkovú finančnú odmenu zabojujú zástupcovia dvanástich rôznych národností. Na absolútny vrchol sa môže dostať iba jeden z nich.

Nie nadarmo ho mnohí pasujú do roly obrovského favorita. Daniel Torres (14-5) sa aktuálne vo svetovom rebríčku ľahkej divízie nachádza na 90. priečke. Nikto z účastníkov miliónovej pyramídy na tom nie je v tomto smere lepšie. „Do klietky so sebou prinesiem silu seba a mojich priateľov. Zúročím čas, ktorý trávime snahou, aby som bol najlepším bojovníkom,“ sľubuje niekdajší šampión perovej váhy KSW.

Brazílsky rodák reprezentujúci rakúsku vlajku si v detstve prešiel neľahkým obdobím. Vysporiadať sa musel s tragickou a bolestivou udalosťou. „Môj otec ma vychoval nielen osobnostne, ale aj ako zápasníka. Zabili ho, keď som mal osem rokov. Bolo to pre mňa ako zatmenie mysle. Ako malý som si zo všetkého najviac prial, aby som ho mal späť. Iba keď som trénoval som cítil, že sa mojej mysli uľavilo,“ vracia sa myšlienkami k smutnému obdobiu.

V druhom rodičovi už podporu nenašiel. Formovať do aktuálne podoby sa musel sám. „Matka mala problémy s alkoholom. Niekedy mi robila zlé veci. Raz som skoro umrel. Dnes mám na svete svoje miesto. Mám kamarátov, žijem v Linzi. Teraz sa cítim v živote šťastný,“ otvorene sa rozrozprával o náročnom detstve 30-ročný profesionál s prezývkou „Tucanao“.

„Tipsport Gamechanger je pre mňa najvyššia liga, kde sa teraz v mojej kariére nachádzam. Trénujem veľmi veľa hodín, viac ako moji protivníci. Budem bojovať tak, aby som ich zničil a zvíťazil. Nezáleží na tom, ako veľmi súpera zraním. Záleží iba na výhre,“ odhodlane hľadí smerom vpred Daniel Torres.  

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk