Ťažko skúšaný Aby sa po smolnej prehre neubránil emóciam: Môj život jednoducho nemá byť rozprávkou

OKTAGON MMA

O titulový opasok v mušej váhe si to na podujatí OKTAGON 48 v anglickom Manchestri rozdali Aaron Aby (15-8-1) a Elias Garcia (10-2). Z triumfu sa napokon radoval druhý menovaný. Pokojne to však mohlo skončiť aj inak, keby do hry nezasiahol rozhodca. O osude zápasu totiž rozhodla jedna nešťastná rana, ktorá dala obdivuhodnému príbehu smutný koniec.

Waleský bojovník v živote prekonal toľko prekážok, o koľkých sa mnohým ľuďom ani nesníva. Od narodenia trpí chorobou, ktorá ho nepredurčuje k vrcholovému športu a navyše mu v minulosti bola diagnostikovaná aj rakovina. Napriek tomu má stále tie najvyššie ambície, čo potvrdil aj v prvom turnaji organizácie OKTAGON MMA na britskej pôde.

V hlavnom súboji galavečera sa postavil proti 31-ročnému Američanovi. Z piatich kôl sa však uskutočnili len dve. V nich mal síce navrch Aby, no nebolo mu to nič platné. V prvom dejstve totiž od Garciu utŕžil tvrdý kop kolenom, ktorý mu spôsobil tržnú ranu nad okom. Z nej sa okamžite lialo obrovské množstvo krvi, ale Walesan bol odhodlaný pokračovať ďalej. Inak však situáciu vyhodnotili lekár a rozhodca. Do kola číslo tri ho už nepustili. Opasok tak skončil v rukách Garciu.

Pochopiteľne, s týmto rozhodnutím sa Aby vôbec nestotožňoval. Premohli ho emócie. „Predstavoval som si to inak. Mal som pripravený veľký preslov o ceste, ktorá ma dostala až sem, ale osud to chcel inak. Môj život jednoducho nemá byť rozprávkou. Som tu pre to, aby som ľuďom dával nádej, tak to beriem. Môj strýko mi povedal, že nech už to dopadne akokoľvek, tak budem víťaz. Ja som mu ale ten opasok sľúbil. Nikdy sa nevzdávam a prosím ešte o jednu šancu,“ požiadal o odvetu bezprostredne po konci duelu. Tej by sa podľa všetkého v budúcnosti mal dočkať.

Výkon reprezentanta North West Fight Academy ocenil aj samotný Garcia. „Cítim veľkú úľavu. Navyše musím uznať, že Aby bol lepší. Už len ten jeho príbeh je neskutočne inšpiratívny, inšpiroval aj mňa. Som veľmi rád, že som mal práve takéhoto súpera. Je to skutočný šampión,“ povedal na tlačovej konferencii čerstvý držiteľ opasku mušej divízie OKTAGONu.

Zdroj: OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber