Súboj obrovských talentov o titul na PML 7

Zdroj: PML (Peter Dzurjanin)

Štartová listina turnaja PML 7 sa začína odkrývať a prvý potvrdený súboj predstavuje skutočnú lahôdku. PML v Trenčíne spozná svojho ďalšieho šampióna.

Na jednej strane ringu bude stáť vychádzajúca hviezda českej muaythai scény Ondřej Malina. Bojovník, ktorý minulý rok v Prahe zdolal pred limitom aj Matouša Kohouta, je v rámci PML stále neporazený a v ďalšom vystúpení ho nemôže čakať nič iné ako titulová príležitosť.

Pôvodne mal zápasiť s Janom Juříčkom, no promotérom sa nepodarilo dohodnúť s tímom Juříčka na podmienkach a tento zápas sa teraz konať nebude. Namiesto toho však uvidíme atraktívny česko-slovenský súboj. 

Proti Malinovi bude zápasiť pre zmenu vychádzajúca hviezda slovenskej scény, Juraj „Bigfoot“ Tutura. Na svoj vek už mimoriadne skúsený bojovník, ktorý má na konte tiež viacero výstavných knokautov a aj v PML diváci boli svedkami jeho umenia. Lekciu vysokej školy thajského boxu od neho na vlastnej koži pocítil v úvode tohto roka Chorvát Brankovič, ktorého Tutura poslal k zemi v druhom kole.

„Ide o najväčší zápas, aký sa dá momentálne postaviť na česko-slovenskej scéne thajského boxu, stretnú sa tu dva obrovské talenty. Už dávnejšie sa hovorilo, že ľudia chcú vidieť súboj Malina – Tutura a teraz sa toto prianie fanúšikom splní. Je to najočakávanejší zápas na muaythai scéne, ktorý zaujíma každého fanúšika nášho športu,“ avizuje nadšene promotér PML Tomáš Tadlánek.

Tento zápas azda ani nemá jasného favorita. „Obaja sú už veľmi vyspelí a technickí, ukazujú krásny thajský box a toto bude oslava muaythai. Sme veľmi radi, že práve takíto bojovníci môžu u nás bojovať o titul,“ dodal promotér.

Aj aktéri súboja si uvedomujú jeho veľkú prestíž. „Myslím, že celá česká i slovenská stand up scéna čaká na tento zápas. Súper je viac než kvalitný a o to viac sa na to teším,“ hlási Malina a avizuje jednoznačný útok na ukončenie pred limitom. Nič iné si ani nepripúšťa. „Tretie kolo, TKO a opasok pôjde ku mne. Konečne ten titul budem mať. Je to môj najbližší cieľ, čo mám v hlave,“ hovorí.

Český reprezentant už má zisk titulu v PML dlhodobo vytýčený ako jasný cieľ a je blízko jeho naplnenia. Potrebuje ešte zdolať poslednú prekážku, avšak vraví sa, že posledný krok býva najťažší a v tomto prípade sa to naozaj môže naplniť.

Tutura má skúsenosti aj z veľkých zápasov, bojoval už s menami ako Benko, Kozubovský či Talafous. Odkazom súpera, ktorý ho plánuje ukončiť pred limitom, sa príliš netrápi a tejto predpovedi Malinu logicky nedáva veľkú šancu.

On sám sa neupína na konkrétnu predpoveď a nerieši, či vyhrá po ukončení alebo na body. „Samozrejme, že môžem vyhrať pred limitom a budem rád, ak sa to podarí, ale nie je to moja priorita. Je to pre mňa veľká vec a budem sa veľmi snažiť získať tento titul,“ odkázal Tutura.

Lístky na PML 7 v Trenčíne už sú v tejto chvíli v predaji v sieti Predpredaj.sk. Galavečer sa bude v priamom prenose vysielať na platforme Oktagon.tv.

Zdroj: PML