Legendárny thajský štadión spozná po 78 rokoch novú šampiónku: Bude ňou slovenská ikona Chochlíková?

Zdroj: RWS

Štadión Rajadamnern sa vytvorením prvého rebríčka ženskej bantamovej váhy opäť nezmazateľne zapísal do dejín. Prvá aréna thajského boxu na svete plánuje po prvý raz vo svojej 78-ročnej histórii usporiadať ženský titulový zápas. 

Po založení RWS sa na Štadióne Rajadamnern uskutočnil vôbec prvý ženský zápas v jeho histórii. Proti sebe sa postavili Aida Looksaikongdin a Zahra Shokouhi. V roku 2023 organizácia korunovala svoju prvú ženskú šampiónku v dvoch divíziách Somratsamee, ktorá zároveň získala tri milióny thajských bahtov v odmenách.

„Bojovníčky zvyčajne nemajú platformu, kde by mohli ukázať svoj talent a zručnosti. Mnohé z nich napriek svojmu talentu nepokračujú v tejto ceste, pretože nemajú dostatok zápasov. Po minuloročnom založení RWS: Rajadamnern World Series sme zaznamenali veľký úspech a vyvolali značný záujem verejnosti o ženské konfrontácie. Videli sme mnoho zápasníčok, ktoré predviedli svoje kvality a dokázali, že sú skutočnými strážkyňami tohto športu. Na našom poslednom turnaji v tomto kalendárnom roku získala Somratsamee tri milióny bahtov, čo bola rovnaká suma, aká sa vyplatila mužským šampiónom. Zároveň sa stala prvou dvojnásobnou šampiónkou RWS,“ poznamenal prezident organizácie a riaditeľ správnej rady Thainchai Pisitwuttinan. 

S cieľom pokračovať v muay thai dueloch nežnejšieho pohlavia a neustále poskytovať bojovníčkam príležitosti na predvedenie svojich schopností, sme sa rozhodli zapísať do histórie a vyhlásiť prvý rebríček ženskej bantamovej váhy v nádeji, že sa thajský box dostane aj na medzinárodnú úroveň. Krátko nato sa plánuje usporiadať prvý ženský titulový zápas Štadióna Rajadamnern v bantamovej divízii. Ide o historický a prelomový míľnik pre toto miesto. 

Tri víťazstvá na tamojšej pôde už oslavovala Monika Chochlíková. Slovenská ikona je horúcim želiezkom v ohni a už 22. decembra absolvuje na elitnej scéne ďalšiu výzvu. V prípade triumfu by sa mohla výrazne priblížiť k príležitosti zabojovať o opasok. „Je pre mňa obrovská prestíž tam byť. Veľmi ma teší, že sa postupne zrovnoprávňuje postavenie žien v kolíske thajského boxu. Je to obrovský krok vpred. Verím, že svoje decembrové vystúpenie zvládnem, aby sa moja šanca zabojovať o titul Štadiónu Rajadamnern ešte zvýšila,“ odhodlane vraví reprezentantka trenčianskeho Victory Gym. 

Zdroj: MaxMMA.sk