Shem Rock a koniec v OKTAGONe? Prekročil hranice, zaslúži si trest

Shem Rock (zdroj: IG/shemrockbjj)

Ako je to s vylúčením anglického bojovníka Shema Rocka (9-1-1) z česko-slovenskej organizácie OKTAGON MMA? Rodák z Liverpoolu si poriadne zavaril, keď na vážení pred turnajom OKTAGON 48 v Manchestri kopol do svojho súpera Jaroslav Pokorného (16-10), zranil ho a zápas napokon nebol.

V týchto dňoch dokonca medzi verejnosťou koluje petícia, pod ktorú sa ľudia podpisujú a želajú si, aby OKTAGON Rocka vylúčil. „To som nezachytil,“ smial sa v rozhovore pre český portál Sport.cz spoluzakladateľ tejto česko-slovenskej organizácie Pavol Neruda. „Neviem, za mňa je niečo iné, keby Jaroslava napadol niekde na raňajkách a zranil ho tam. To by bolo na absolútne vyhodenie,“ myslí si jeden z najsilnejších mužov tunajšieho MMA.

„Toto sa stalo počas váženia, kde sa do určitej miery šarvátky dejú a predáva to zápasy. Shem porušil hranice a to absolútnym spôsobom. Môže do súpera šťuchnúť, ale nie takto kopnúť. Trest si zaslúži, to áno, ale vyhadzov? Na ten to nevidím, to nie,“ dodal jeden z majiteľov OKTAGON MMA ohľadom incidentu z turnaja v anglickom Manchestri. Tamojšia AO Arena v úvode novembra vôbec prvýkrát v histórii privítala OKTAGON na Britských ostrovoch.

Expanzia do Anglicka bude pokračovať aj v roku 2024, už teraz sú potvrdené podujatia v Newcastli či v Birminghame. A čo ohľadom svojho možného konca v OKTAGONe, pokute či petícii hovorí vinník Rock? „Vôbec neviem, kde sa vzal ten falošný naratív o tom, že budem platiť nejakú pokutu. Faktom totiž je, že to na sto percent nie je pravda. Tú petíciu podpísalo viac ako sto policajtov. Asi si to poslali medzi sebou na stanici. Čo to má byť? Títo ľudia sú fakt divní a ja sa im smejem,“ napísal pred pár dňami prostredníctvom Instagramu.

Zdroj: MaxMMA.sk, Sport.cz, autor JV