Pokuta? O ničom neviem! Shem Rock posiela odkaz OKTAGONu a policajtom

Shem Rock (zdroj: IG/shemrockbjj)

Britský bojovník Shem Rock (9-1-1) sa stal negatívnou postavou turnaja OKTAGON 48 v Manchestri. Mal nastúpiť proti českému veteránovi Jaroslavovi Pokornému (16-10), ale po incidentne z váženia, pri ktorom svojho súpera nevyberavým kopom zranil, napokon z očakávaného merania síl nič nebolo. Člen ľahkej váhy mal dostať finančnú pokutu od samotnej organizácie. On ale tvrdí, že o ničom nevie.

„Táto situácia sa zrejme vyvinie žalobou Jardu Pokorného na Shema Rocka. Je to veľmi pravdepodobné. My sme k tomu pristúpili podľa zmlúv a podľa intenzity, ktorú sme nejakým spôsobom vyhodnotili. To znamená, že Rock nedostal žiadne peniaze a organizácia mu vypíše pokutu, ktorá sa pohybuje v tisícoch eur. Taktiež je spomenutá v zmluve,“ hovoril na margo kontroverzie medzi Shemom a „Juboxom“ spolumajiteľ organizácie OKTAGON MMA Ondřej Novotný vo svojom tradičnom živom vysielaní. Ten spolu so svojím kolegom Palom Nerudom neskrýval rozhorčenie z konania britského borca.

Kto robí takéto petície?

Rodák z Liverpoolu, ktorý vo svojich 11 profesionálnych zápasoch prehral iba v jednom prípade, nesúhlasí s rečami, ktoré sa okolo jeho osoby vedú. „Vôbec neviem, kde sa vzal ten falošný naratív o tom, že budem platiť nejakú pokutu. Faktom totiž je, že to na sto percent nie je pravda,“ kontroval OKTAGONu prostredníctvom stories na Instagrame kontroverzný bojovník.

Dnes už 30-ročný Angličan sa vyjadril aj k petícii za jeho vylúčenie z organizácie OKTAGON MMA, pod ktorú sa stihlo v čase vznikania tohto textu podpísať už niekoľko stoviek priaznivcov. „Je to naozaj na smiech. Tú petíciu podpísalo viac ako sto policajtov. Asi si to poslali medzi sebou na stanici. Čo to má byť? Títo ľudia sú fakt divní a ja sa im smejem. Kto akože tvorí tieto petície? Stále hovoria o vyhrážkach smrťou, pritom ja som iba povedal, že ho legálne zabijem v klietke,“ zakončil Brit, ktorý na pražskej Štvanici v lete suverénnym spôsobom zdolal českého zástupcu Jana Malacha (15-14).

Zástupcovia OKTAGON MMA sa ohľadom pokuty pre Shema Rocka vyjadrili jasným spôsobom a neexistuje dôvod si myslieť, že by tvrdili niečo, čo nie je založené na faktoch a pravde. Samotný bojovník si podľa vlastných slov zatiaľ finančné postihy nepripúšťa, ale či nejakú pokutu platil, alebo mu minimálne prišla, vie najlepšie on sám.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor JV