Sanikidze sa kvôli príprave odlúčil od rodiny: Keitu chcem pred všetkými poriadne zbiť!

Zdroj: Oktagon MMA

Šampión verzus šampión. Jedným z najväčších ťahákov dvojdňového turnaja na Štvanici je očakávaný stret zahraničných elít Oktagonu. Mate Sanikidze (10-2) sa pokúsi vystaviť stopku doposiaľ neporazenému Losenovi Keitovi (11-0). Perspektívny gruzínsky bojovník je odhodlaný dosiahnuť to, čo doposiaľ nedokázal nikto.

Medzi menovanými vyzývateľmi to v ostatných mesiacoch poriadne vrie. Pikantné odkazy si pravidelne posielajú prostredníctvom sociálnych sietí a fanúšikom sa do pamäti vryl takisto vyhrotený staredown z tlačovej konferencie. „Mojím cieľom je poraziť Keitu, nášho hviezdneho chlapca. Budem tým, kto premení nulu v jeho kolónke prehier na jednotku. Chcem ho pred všetkými poriadne zbiť a zničiť jeho bezchybnú kariéru,“ odhodlane hovorí talentovaný 24-ročný Mate Sanikidze v najnovšej epizóde Cesta na Oktagon.

Dočasný opasok perovej divízie si zaistil po decembrovom víťazstve nad Jakubom Tichotom (5-2) v Ostrave. Rovnakého súpera zdolal neporazený Belgičan v Bratislave. „Tichota bol iba začiatok. Od tretieho kola som cítil, že tú Barbie mám v hrsti. Mám ambíciu byť najlepší. Keita ho iba mlátil, rýchlo udieral päsťami, nič viac. Vôbec sa nevie biť. Proti ostatným mu to stačilo, so mnou ale nebude,“ presvedčivo vraví autor piatich ukončení pred časovým limitom. V slovenskej metropole mal pôvodne čeliť „Black Pantherovi“ on, ale z hry ho vyradilo vážne zranenie ramena.

Muž s prezývkou „The Nextgen“ trávil posledné týždne na kempe v Grazi, kde bol jeho hlavným tréningovým partnerom Bogdan Grad (11-1). Domáceho Rakúšana už v auguste čaká súboj o miestenku do prestížnej UFC. „Myslel som si, že kemp s ním bude hračka. Ale Mate je proste zviera! Všetkých veľmi prekvapí a zvíťazí na knokaut,“ pochválil svojho kolegu a zároveň si dovolil predikovať výsledok konfrontácie.

„Bez rodiny je to náročné. Prvý týždeň bol hotové peklo. Pred dvoma dňami som sa dozvedel, že môj syn prvýkrát povedal ´otec´. Od doby, kedy som si vzal ženu a narodilo sa nám dieťa, som omnoho silnejší,“ priznáva Mate Sanikidze, ktorému niekoľko tisíc kilometrov vzdialená rodina chýba.

Kvality Gruzínca vyzdvihuje takisto Michael Ettl. Jeden z hlavných trénerov gymu ETTL BROS MMA sídliaceho v krajine našich západných susedov. „Je veľmi šikovný a bystrý. Pokiaľ na neho skúsite znovu to, čo už minule fungovalo, hneď sa naučí, ako sa proti tomu brániť. Je proste veľmi špeciálny bojovník.“

Zdroj: Oktagon MMA, autor