Pirát pred Štvanicou s odkazom: Idem sa prepracovať k môjmu opasku…

Samuel Krištofič (zdroj: Oktagon MMA)

Slovenský bojovník Samuel Krištofič (16-5) sa na pražskej Štvanici predstaví v sledovanom zápase proti Robertovi Bryczekovi (16-5), víťaz už podľa avizovania zo strany organizácie dostane šancu bojovať o titul strednej váhy s Patrikom Kinclom. Na pražskom ostrove sa stal Pirát v minulosti dočasným šampiónom strednej váhy.

Krištofič sa pred zápasom s Bryczekom sústredí najmä na seba. Neočakávam od neho viac-menej nič. Zameriavam sa skôr na seba. Na svoj výkon, na to, čo chcem ukázať v zápase ja. Mám ho, samozrejme napozeraného. Viem, aké sú jeho dominantné stránky a o čo sa snaží,“ povedal pre MAX MMA víťaz druhej série reality šou Oktagon Výzva.

Pirát sa naposledy predstavil v rámci osemfinále Tipsport GameChanger, kde prehral na body s Francúzom Alexom Lohorém. Ako podľa neho táto miliónová pyramída dopadne? „Kozma je za mňa jeden finalista, Michailidis druhý. A vo finále to bude päťkolová vojna, na to som sám zvedavý.“

Uplynulý Krištofičov duel prebehol vo welteri, teraz je späť v strednej váhe do 84 kilogramov. Čo ho poháňa vpred? „Motiváciou je vždy titul. Samozrejme, snívam o všeličom, ale momentálne je mojim krátkodobým cieľom víťazstvo nad Robertom. A potom sa postupne prepracovať späť k môjmu opasku.“

Rodák z Bernolákova sa cíti dobre, na Štvanici by ho fanúšikovia mali vidieť v top forme. Skúsený zápasník potvrdil, že ho neobmedzuje nič vrátane bolestí chrbta, ktoré mu pred pár mesiacmi takmer ukončili kariéry. „S chrbtom už normálne zarezávam. Je to v poriadku, nesnažím sa len, aby bol chrbát zdravý, ale s mojím trénerom Ondríkom sa ho snažíme posúvať ďalej aj silovo. Zdravotne som úplne okej,“ povedal nám.

Krištofič Štvanicu dobre pozná, pred rokom na nej zdolal Poliaka Naruszczku a stal sa dočasným šampiónom strednej váhy. Pražský turnaj má tradične špeciálnu príchuť. „Je to podľa všetkého posledný tanec na Štvanici. Tí, čo ju ešte nezažili, odporúčam, aby prišli, pretože je to unikátny turnaj, ktorý má niečo výnimočné do seba. Tí, čo tam boli, vedia, o čom hovorím. Príďte si to užiť s nami, je to záverečná šanca,“ dodal borec, ktorý vo svojej kariére nikdy nebol ukončený pred limitom.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor