Veľa číta, hrá šach a miluje mačky: David Dvořák je iný ako väčšina bojovníkov

zdroj: Oktagon MMA

Český bojovník David Dvořák (20-6) je naďalej súčasťou najprestížnejšej MMA organizácie na svete. UFC zápasník s prezývkou „The Undertaker“ sa aktuálne predstavil v rozhovore, kde sa rozpovedal nielen na športové témy.

Dvořák má za sebou v UFC šesť zápasov, v ktorých má vyrovnanú bilanciu 3 výhry a 3 prehry. Zaujímavosťou je, že po sérii troch triumfov ťahá sériu troch prehier. Tá doposiaľ posledná prišla 10. júna na UFC 289 proti Steveovi Ercegovi, s ktorým prehral na body.

V rozhovore pre TV NOVA o sebe prezradil viacero zaujímavých informácií. „Celý život som hral iba šach a počítačové hry s kamarátmi. Až na strednej škole som zistil, že existuje nejaká sebaobrana. Kamarát mi povedal o MMA. Pozrel som si videá, zašiel do gymu a chytilo ma to,“ uvádza rodák z Hradca Králové. V šachu David nastupoval dokonca aj v dorasteneckej lige a extralige dospelých.

Nie náhodou má „The Undertaker“ (prezývku dostal vďaka tomu, že sa živil ako hrobár) nálepku jedného z najinteligentnejších fighterov na česko-slovenskej scéne. Vyštudoval aj vysokú školu a čítanie je jeho záľuba. „Čítam dosť, mám to ale rozdelené. Čítam knihy a keď chodím na tréningy do iných miest, počúvam audioknihy,“ vysvetľuje a dodáva, že medzi jeho obľúbené témy patrí osobnostný rozvoj. Nepohrdne však ani Tolkienom či Harrym Potterom.

Keďže pochádza z dediny, má vzťah k prírode a k zvieratám. Vyrástol som medzi nimi a milujem ich. Nedokážem si predstaviť, že by som nemal nijakého domáceho miláčika a bol ďaleko od prírody,“ povedal David. A jeho najobľúbenejšie zviera? Žiadny vlk, lev alebo orol, ale mačka. Celý rozhovor s českým bojovníkom si môžete vypočuť na tomto odkaze.

Zdroj: TV Nova, autor