Prešlo len pár dní a Kincl má nového vyzývateľa: Zuby si brúsi hviezdny Poliak a veterán UFC!

Zdroj: OKTAGON MMA

Patrik Kincl (28-10) počas uplynulého víkendu na podujatí OKTAGON 54 obhájil opasok v strednej váhe, keď v treťom kole submisiou utiahol Piotra Wawrzyniaka (12-6). Aj keď to bol jeden z najťažších súbojov v jeho kariére, s nepríjemným Poliakom si predsa len dokázal poradiť. Teraz sa však už musí pozerať dopredu, pretože zuby si na neho brúsia viacerí konkurenti vrátane hviezdneho veterána UFC.

„Inspektor“ je najdlhšie vládnucim šampiónom v prestížnej česko-slovenskej organizácii. Z trónu ho v Ostrave nezosadil ani tretí vyzývateľ, a tak sa jeho meno vo svete zmiešaných bojových umení skloňuje ešte viac. Získať skalp sympatického českého bojovníka by bol pre každého obrovský úspech.

Najbližšie sa síce s 34-ročným rodákom z Hradca Králové chce stretnúť titulový náhradník Matěj Peňáz (9-1), no o slovo sa prihlásil aj Krzysztof Jotko (24-6). Ostrieľaný poľský reprezentant si po konci v UFC a zápase v PFL trúfa na veľkolepý návrat do klietky. „Poďme šampión, Patrik Kincl. OKTAGON, som ďalší na rade,“ vyhlásil odhodlane na sociálnych sieťach.

Nie je to ale prvýkrát, čo sa Jotko takýmto spôsobom ozval o angažmán pod žlto-čiernou vlajkou. Aktuálne 40. najlepší zápasník poloťažkej divízie podľa rebríčku Fight Matrix to skúsil aj po súboji Karlos Vémola (36-8) vs. Samuel „Pirát“ Krištofič (17-6). Na jeho výzvy však vedenie OKTAGON MMA zatiaľ nijako nereaguje.

Možný duel Kincla proti Jotkovi je tak momentálne veľmi málo pravdepodobný. Aj keď má druhý menovaný množstvo skúseností z tých najlepších líg, jeho štýl na mnohých pôsobí veľmi neatraktívne či dokonca až nudne. Navyše vzhľadom na predpokladané platové požiadavky rodáka z Elblągu by si spolumajitelia Ondřej Novotný a Pavol Neruda museli siahnuť hlboko do vrecka, čo sa im zrejme nevyplatí. Ako to teda dopadne?

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram, Autor: Kamil Schreiber