Prekvapivé slová Kincla na adresu rivala Askhama: Šampión OKTAGONu chválou nešetril!

Zdroj: OKTAGON MMA

Na premiérovom turnaji OKTAGON MMA vo Veľkej Británii patril k najväčším hviezdam. Reč je o veteránovi UFC Scottovi Askhamovi (20-6), ktorý sa v Manchesteri v klietke stretol s Marcom Doussisom (9-3). Skúsený bojovník debut v československej organizácii zvládol na výbornú a ukázal, že nie nadarmo na svete dlhodobo patrí medzi najlepších vo svojej váhovej kategórii.

Hoci podľa vyjadrení poľskej organizácie KSW išlo v prípade 35-ročného Angličana o vypožičanie do OKTAGONu iba na jeden zápas, je jasné, že potenciálny stret o titul strednej váhy so šampiónom Patrikom Kinclom (27-10) by bol ostro sledovaným duelom. Askhamov zápas pod hlavičkou československej organizácie okomentoval v pondelok na sociálnej sieti Instagram i samotný Kincl, ktorý na adresu niekdajšieho kráľa strednej divízie poľskej ligy nešetril slovami chvály.

„Zo Scotta som mal radosť. Je to skvelý bojovník a človek, bolo super s ním trénovať. Spolu s Jackom (Hermanssonom pozn. red.) asi najlepší tréningový partner, čo som vonku zažil. On je presne ten typ, že odchádzaš z tréningu a premýšľaš, kde si urobil chyby, donúti ťa posunúť sa. Nemá problém to s tebou rozobrať a poradiť sa. Som zvedavý ako to s ním bude, myslel som, že má zmluvu s KSW, takže uvidíme či tu bude na striedavé štarty, alebo ho OKTAGON získal úplne,“ napísal držiteľ opasku OKTAGON MMA vo váhovej kategórii do 84 kilogramov.

Rodák z Doncasteru sa v profesionálnej kariére zmiešaných bojových umení okrem pôsobenia v UFC preslávil v poľskej KSW, kde získal titul a porazil legendárne mená ako Mamed Khalidov (37-8-2) alebo Michal Materla (33-9). Zatiaľ čo sa v sobotu Askham vrátil späť na víťaznú vlnu, Kincla čaká už za menej než sedem týždňov obhajoba pásu proti Slovákovi Vlastovi Čepovi (12-2).

Zdroj: MaxMMA.sk, autor DS