Prekonané rekordy a mnoho noviniek: Čo bude s Kaikom Britom?

Zdroj: instagram.com/kaikbrito1

Najväčší nemecký turnaj, ktorý prekonal viacero rekordov. Aj taký bol Oktagon 44 v Oberhausene, ktorý opäť priniesol prekvapenia, nádherné ukončenia a aj nového dočasného šampióna poloťažkej váhy. Na tlačovej konferencii po turnaji promotéri aj fighteri poskytli množstvo zaujímavých informácii a my vám prinášame súhrn tý.

Prečítajte si tiež

Nemecko vystrašilo hororové zranenie Poliaka: Ako je na tom Mateusz Strzelczyk?

V úvode spoluzakladateľ Oktagon MMA Pavol Neruda prezradil, že tento turnaj bol vysielaný až v rekordných 50-tich krajinách sveta a v Nemecku bolo zakúpených rekordných 10-tisíc PPV (Pay per view). Ondřej Novotný sa zasa vyjadril k semifinále Tipsport Gamechanger a miestu jeho konania, ktorým bude buď Frankfurt alebo Bratislava.

Nemeckého „Kelta“ Christiana Jungwirtha sa novinári pýtali, čo si hovoril počas nebezpečného škrtenia (Jungwirtha škrtil jeho súper na RNC viac ako dvadsať sekúnd) od Bojana Veličkoviča. „Hovoril som si, že sa musím postaviť, no keď som sa postavil, tak som zistil, že mám málo energie. Hovoril som si stále, že radšej zomriem ako keby som sa mal vzdať. Nedokážem sa vzdať„.

Promotéri sa vyjadrili aj k ich prieniku na britský trh. „Čo sa týka Manchestru, tak to bolo najmä kvôli nádhernej aréne, ktorá sa nám páči a hodí sa k nám. Potom rozhodli aj spojenia, ktoré máme v tejto oblasti – Manchester, Liverpool, Leeds a navyše ani Írsko nie je ďaleko“, odpovedal Pavol Neruda.

Otázky smerovali aj na plány Lukasza Siwieca, ktorý v úlohe náhradníka miliónovej pyramídy (Tipsport Gamechanger) porazil legendárneho Johna Hathawaya. „Neviem, kto bude mojim ďalším súperom. Som otvorený každému protivníkovi. Chcel by som však bojovať ešte raz proti Kozmovi, keďže si myslím, že som proti nemu neprehral a nesúhlasil som s rozhodnutím rozhodcov“.

Novotný reagoval na otázku, ktorá súvisela s Kaikom Britom a jeho účasťou v Dana White’s Contender Series. “ Keď prehrá, tak sa vráti k nám pretože ho máme stále radi. Aj jeho manažéri sa ho snažili prehovoriť, aby zostal. Ale bol to jeho veľký sen a ak niekto má takýto obrovský sen, tak ho necháme ísť a uvidíme, čo sa stane. Držíme mu palce a u nás má dvere otvorené“, zakončil Novotný.

Zdroj: YouTube.com/OKTAGON MMA