Nemecko vystrašilo hororové zranenie Poliaka: Ako je na tom Mateusz Strzelczyk?

Zdroj: Oktagon MMA

Nič pre slabé povahy. Oktagon 44 v nemeckom Oberhausene priniesol moment, počas ktorého si mnoho fanúšikov bojových športov muselo zakrývať oči. Mateusz Strzelczyk (14-14-1) utrpel v závere zápasu proti Rafaelovi Xavierovi hrozivú zlomeninu nohy a klietku opúšťal v sprievode lekárov na nosidlách.

Už v minulosti zažili podobnú situáciu elitní bojovníci sveta ako napríklad Anderson Silva, Chris Weidman či Conor McGregor. Nikdy sa nevzdávajúci Mateusz Strzelczyk ťahal v dueli proti Rafaelovi Xavierovi jasne za kratší koniec. Hoci počas úvodných dvoch kôl inkasoval niekoľko tvrdých rán, ktoré by častokrát znamenali ukončenie, stále bol pri zmysloch a veril v ďalší dokonalý obrat.

Tretie kolo však prinieslo pasáž, ktorá nie je vhodná pre ľudí so slabým žalúdkom. Poliak sa po jednom z kopov snažil dostúpiť, ale veľký nápor už nevydržala jeho holenná kosť. „Spider“ sa okamžite porúčal k zemi a do akcie museli naskočiť prítomní záchranári.

Strzelczyk opustil klietku za pomoci lekárov na nosidlách. „Aktuálne je v nemocnici, kde podstupuje operáciu. Dobrou správou je, že jeho hlava je v poriadku. Potvrdili to výsledky. Rieši sa zlomenina nohy,“ informoval na tlačovej konferencii po konci turnaja v Oberhausene promotér Pavol Neruda.

Reprezentanta našich severných susedov zrejme tak skoro medzi pletivami neuvidíme, keďže hororové zranenie si bude žiadať dlhodobú rekonvalescenciu. Mateuszovi želáme skoré uzdravenie!

Zdroj: Oktagon MMA, autor