Prehra proti Pirátovi s ním poriadne zamávala: Brutálny prepad Vémolu vo svetovom rebríčku!

OKTAGON MMA

Ako už po každom turnaji býva zvykom, aj tentokrát sa menilo postavenie jednotlivých bojovníkov vo svetovom rebríčku Fight Matrix. Najviac na to doplatil Karlos Vémola (36-8), ktorý sa po pomerne prekvapujúcej prehre proti Samuelovi Krištofičovi (17-6) prepadol mimo elitnú poloťažkej divízie. Sú pred ním hneď piati bojovníci OKTAGONu!

Jedným z najväčších ťahákov koncoročného galavečera OKTAGON 51 bol nepochybne súboj medzi „Terminátorom“ a „Pirátom“. Veľkí rivali si definitívne vyrovnali všetky účty, aj keď výsledok duelu zaskočil mnohých priaznivcov. Slovenský bojovník totiž v prvom kole knokautoval legendu česko-slovenského MMA.

Nečakaná prehra nezamávala len so sebavedomím Karlosa Vémolu, ale takisto s jeho pozíciou vo svetovom rebríčku od Fight Matrixu. Pred podujatím v pražskej O2 Arene okupoval 53. priečku, čo už však neplatí. Teraz klesol na 106. mieste a po novom tak nie je jednotkou OKTAGONu..

Momentálne sú pred ním ďalší piati bojovníci najväčšej európskej organizácie – Rafael Xavier (68.), Stephan Pütz (72.), Pavol Langer (103.), Alexander Poppeck (104.) a Samuel Krištofič (105.). Práve posledný menovaný má na svedomí to, že 38-ročný rodák z Olomouca vypadol zo svetovej špičky. Pochopiteľne, počas „odvety storočia “ urobí všetko pre to, aby sa vrátil tam, kde sa dlhé roky nachádzal. S takýmto scenárom ale rozhodne nerátal.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Fight Matrix, Autor: Kamil Schreiber