Prečo Buchinger chýba v projekte Tipsport Gamechanger a ako to vidí so svojím návratom?

OKTAGON MMA.

Na domácej scéne zmiešaných bojových umení patrí k nespochybniteľným legendám. Za sebou má tituly vo svetových organizáciách ako M1 Global, Cage Warriors či OKTAGON MMA. Aj keď by to už robiť nemusel, Ivan Buchinger (41-9) stále bojuje o najvyššie priečky s nastupujúcou generáciou zápasníkov.

Buchinger bol spolu s Ľudovítom Kleinom (20-4-1) hosťom v najnovšej špeciálnej epizóde podcastu Ground and Pound na platforme herohero.co. Počas štyridsaťminútového interview vedeného Róbertom Kmeťom sa prebrali mnohé aktuálne témy z prostredia MMA a bojovníci sa nevyhli ani otázkam ohľadom svojich najbližších plánov a zápasov.

Prečo chýba v miliónovej pyramíde?

Pokiaľ ide o tridsaťosemročného Slováka, toho domáci fanúšikovia naposledy videli v decembri, kedy sa v súboji o uvoľnený trón ľahkej váhy stretol s krajanom Ronaldom Paradeiserom (18-8). Napriek tomu, že Ivan v klietke ukázal neuveriteľnú odolnosť, tak po treťom kole sa to jeho tím rozhodol ukončiť. Dôvodom bol hrozivo roztrhnutá časť horných pier. Aj s odstupom dvoch mesiacov „Buki“ priznáva, že zranenie nie je ešte úplne zahojené. „Poviem ti pravdu, že Rony mi zobral dušu. Musím sa ale vrátiť naspäť. Ústa ma bolia ešte aj teraz z toho zápasu, čo sa mi pera roztrhla takmer až k nosu,“ povedal.

Z príchodom druhej série Tipsport Gamechangeru bolo veľkým prianím a zároveň nezodpovedanou otázkou českých a slovenských fanúšikov, či sa Buchinger v projekte predstaví. Presnú odpoveď, prečo ho nakoniec v miliónovej pyramíde neuvidíme, poskytol Buchinger v špeciáli GnP. „Premýšľal som, veľmi som chcel ísť, ale celý december a január som netrénoval, boli sme na výletoch s rodinou a potom to nebola šanca stihnúť dobre do toho dátumu natrénovať. Ak by to bolo v apríli alebo máji, tak to by som možno stihol,“ nechal sa počuť zápasník, ktorý medzi profesionálov vstúpil v júni 2008. Bývalý šampión perovej a ľahkej váhy ďalej v rozhovore pripustil, že by sa v Tipsport Gamechangeri mohol ukázať v pozícii náhradníka.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk