Ikona anglického futbalu v boxerskej bitke? O kontrakte na jeden zápas rokuje Wayne Rooney!

Zdroj: Instagram / @waynerooney

Prostredie profesionálneho športu si pamätá nejdem prípad, keď jedinca na istý čas zláka aj iné odvetvie než to, ktorému sa dlho venoval. Ideálny priestor na to v poslednej dobe ponúkajú rôzne organizácie bojových športov. Zdá sa, že svoju šancu opäť raz vycítili zástupcovia Misfits Boxing. Organizácia sa zamerala na svoj najnovší terč, stal sa ním 38-ročný Wayne Rooney.

Bývalý futbalový útočník odštartoval svoju profi cestu v roku 2002 v Evertone, ukončil ju o takmer dve dekády neskôr v anglickom Derby County. Medzi týmito termínmi sa nezmazateľne zapísal do histórie najpopulárnejšieho športu na svete. Fanúšikom sa najvýraznejšie prezentoval v drese Manchestru United a aj vo farbách národného tímu Anglicka. Za svoju krajinu nastúpil do 120 zápasov a nastrieľal v nich 53 gólov, čo z neho robí druhého najlepšie strelca dejín tamojšej reprezentácie.

Po kapitole aktívneho hráča okúsil aj trénerské remeslo. Ako kouč viedol spomínané Derby, následne i D.C. United a Birmingham City. Z posledného pôsobiska bol ale na začiatku roka 2024 prepustený. Práve voľný čas Angličana chce využiť Misfits Boxing. Tamojší funkcionári si asi pamätajú Rooneyho tvrdé strely a nekompromisné súboje. Teraz chce, aby na rozdielnej pôde predviedol aj razantné údery.

Organizácia sa teší rastúcemu záujmu zo strany širšej verejnosti i rôznych celebrít. Usporiadala už viacero duelov influencerov či športovcov. Uchmatla si aj také mená, akými sú Logan Paul, Tommy Fury, KSI či Elle Brooke. Denník Mirror Sport prišiel s ďalšou možnosťou, ktorá by sa pridala na tento zoznam. „Rooney už bol v kontakte s kľúčovými osobnosťami organizácie,“ tvrdí periodikum. Svoje informácie pridal aj novinár Michael Benson, ktorého prioritou je práve box. „Wayne Rooney je v počiatočných rokovaniach so spoločnosťou Misfit Boxing. Dohaduje sa jednozápasová zmluva,“ vyjadril sa na sociálnej sieti X.

Legenda zo štadióna Old Trafford má s boxom len malú, ale za to pamätnú skúsenosť. V roku 2015 si Rooney vyskúšal jemný sparing so svojím bývalým spoluhráčom Philom Bardsleym. Po minúte oťukávania však prišlo niečo, čo asi neočakával. Bardsley predviedol rýchlu a tvrdú ľavačku, ktorou svojho slávneho kamaráta doslova vypol. Ten zamieril rovno k zemi a ostal ležať s hlavou pod kuchynskou stoličkou. Celú situáciu Rooney o pár dní neskôr napodobnil aj na futbalovom ihrisku. V tomto knokautovom štýle oslávil jeden zo svojich gólov.

Zdroj: Mirror Sport, Michael Benson, MaxMMA.sk, autor