Pozná súpera aj dátum: Jiří Procházka ide do boja, v hre je titul UFC

Zdroj: Instagram/@jirkaprochazka

Jiří Procházka (29-3-1) sa prvýkrát od júna 2022 vráti do prestížneho UFC. Český bojovník nastúpi koncom roka v New Yorku, kde bude usilovať o titul poloťažkej váhy najväčšej MMA organizácie sveta. Platí, že tento 30-ročný rodák z Hostěradic nepozná príchuť porážky od roku 2015.

Populárny „BJP“ sa v USA predstaví na turnaji UFC 295, kde bude jeho súperom v boji o opasok kategórie do 93 kilogramov brazílsky bojovník Alex Pereira (8-2). „Som rád, že sa opäť môžem postaviť tejto brazílskej výzve, aj keď v inom kabáte,“ napísal Čech na svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

Aj naposledy totiž v titulovom súboji čelil Brazílčanovi, v roku 2022 porazil Glovera Teixeiru (33-9). „Na túto výzvu sa skvelo pripravím a pôjdem za triumfom. Už nejde iba o titul, ale predovšetkým o výkon a o cestu za víťazstvom. Ideme si pre to. Víťazstvo!“ Procházka zakončil svoj prehovor tradičným pokrikom, ktorý sa mu stal vlastným.

Pereira má na svojom konte 10 MMA zápasov, v ktorých osemkrát vyhral. V UFC nastúpil doposiaľ na 6 duelov, neuspel iba v jednom prípade. Naposledy na body porazil Poliaka Jana Blachowicza (29-9-1), čím si vybojoval aktuálnu príležitosť. „Poatan“ na rozdiel od Teixeiru predstavuje postojársky typ zápasníka, pričom Glover sa sústreďoval predovšetkým na prácu na zemi.

Podujatie UFC 295, ktoré sa uskutoční 11. novembra 2023 v newyorskej hale Madison Square Garden, prinesie jednu z najnabitejších kariet tohto roka. Okrem Procházku s Pereirom proti sebe napríklad nastúpia aj legendy Jon Jones (27-1) a Stipe Miočič (20-4). Jednotlivé merania síl sa postupne odhaľujú.

Zdroj: MaxMMA.sk