PML 7 s nečakanou titulovou zmenou: Štvrtý vzájomný zápas rivalov sa odkladá!

Zdroj: PML

Trikrát sa stretli pod amatérskymi pravidlami a prvá vzájomná konfrontácia na profesionálnej úrovni mala definitívne stanoviť, kto je československou jednotkou. Rastislav Klimáček a Leonard Borák mali na turnaji PML 7 v Trenčíne zviesť súboj o titul vo váhovej kategórii do 60 kilogramov. Iba niekoľko dní pred podujatím však druhého menovaného vyradili z hry zdravotné problémy.

Rivali sa proti sebe premiérovo postavili v roku 2019 pod pravidlami K-1. Leonard Borák vtedy súpera ukončil už na začiatku prvého kola. O dva roky neskôr vo finále slovenského šampionátu v thajskom boxe triumfoval opäť reprezentant Diamond Gym Žilina, tentokrát tesne na body. Do tretice sa už z výhry radoval na majstrovstvách republiky muay-thai 2022 Rastislav Klimáček.

Sily si mali zmerať vo vzájomnom dueli s poradovým číslom štyri na kvalitne obsadenom turnaji PML 7 v Trenčíne. Bitku o opasok však napokon nezvedú. „V príprave sa mi stal úraz, pri ktorom mi vyosilo stavec a nebol som schopný pokračovať ďalej. Za krátku dobu to nestihneme dať dokopy. Chcem sa ospravedlniť organizátorom, môjmu súperovi za to, že makal a nakoniec z toho nič nebude,“ informoval o nečakaných komplikáciách 24-ročný Leonard Borák.

Zástupcu domáceho Victory Gym neplánovaná zmena plánu mrzí. Zúfať však nemusí. Napriek časovej tiesni sa organizátorom podarilo nájsť náhradu. Fanúšikovia pod Hradom Matúša Čáka preto uvidia sľubované tri zápasy o status šampióna. „Do prípravy som vkladal úplne všetko, preto som rád, že titulový zápas sa nakoniec bude konať. Nebude to ľahké, ale urobím maximum preto, aby som nad novým súperom zvíťazil. Leovi prajem skoré uzdravenie. Verím, že sa v ringu stretneme v budúcnosti,“ vydýchol si Rastislav Klimáček a pôvodnému oponentovi poslal sympatický odkaz.

Veľkú výzvu prijal na poslednú chvíľu Jan Kačer Holec. Bojovník s bohatými boxerskými skúsenosťami sa vyznačuje nepríjemným štýlom, pričom opraty duelov dokáže pevne držať vo svojich rukách. Zároveň je jediným mužom z PML, ktorý dokázal nájsť recept na Leonarda Boráka. Počas kariéry dokázal poraziť taktiež Lukáša Mandinca, ktorý je tréningovým partnerom a tímovým kolegom jeho nadchádzajúceho konkurenta. Motivácia preto nebude chýbať ani na jednej strane.

Zdroj: MaxMMA.sk