Pirát sa po Vémolovi netají najvyššími ambíciami! Bral som všetko, čo mi ponúkli, ale teraz…

OKTAGON MMA

Jeho víťazstvo nad Karlosom Vémolom (36-8) obletelo celý svet. Samuel Krištofič (17-6) si na veľkolepom podujatí OKTAGON 51 poradil s legendárnym českým bojovníkom, ktorého nekompromisne knokautoval už po 108 sekundách. Všetkým ukázal, čoho je schopný a momentálne si verí na každého. Aké má plány v roku 2024?

“Pirát” nastupoval do súboja proti “Terminátorovi” v role papierového outsidera, no v klietke to bola diametrálne odlišná pesnička. Od úvodných sekúnd bol on ten, kto diktoval tempo zápasu. Dokázal eliminovať všetky súperové snahy o povestný takedown, udržal sa v postoji a využil svoje silné stránky.

Po tvrdej kombinácii dvoch úderov na konci druhej minúty prvého kola doslova uspal veterána UFC, a to, čo predpovedal premenil na realitu. Stal sa len druhým zápasníkom, ktorý knokautoval Vémolu. Tým prvým bol jeho dobrý kamarát a tréner Attila Végh (33-9-2) v „zápase storočia“. 

Cieľ je jasný!

Krištofič spôsobil obrovský ošiaľ na česko-slovenskej scéne. Z bojovníka, ktorého už mnohí odpisovali, je aktuálne horúci artikel. „Čo sa týka marketingu a dosahu je to určite najväčší triumf. Množstvo predošlých víťazstiev ma ale posunulo k tomu, aby som vôbec s Karlosom mohol zápasiť. Z určitého hľadiska to teda určite je najväčšia výhra, ale povedal by som, že sú aj víťazstva, ktoré by som si cenil viac,” zamyslel sa v špeciáli relácie GnP s moderátormi Robertom Kmeťom a Janom Malachom (15-14) na platforme Herohero.

Reprezentantovi Spartakus Fight Gymu sa otvorili nové možnosti, nabral sebavedomie a teraz mieri na tie najvyššie méty. Kedy ho uvidíme opäť v akcii? „Ťažká otázka, pretože neviem, ako sa vykryštalizuje súboj o titul, respektíve ako dopadne duel Kincl (27-10) vs. Wawrzyniak (12-5). Ja som si nikdy nevyberal súperov. Koho mi Ondřej Novotný ponúkol, toho som zobral. Teraz som si ale povedal, že som vo veľkom štýle porazil Karlosa a dvojku P4P rebríčku, tak cítim, že si počkám na šancu o opasok,” otvorene prezradil nadchádzajúce plány.

Samozrejme, o “Pirátovi” je známe, že srší veľkým temperamentom, MMA miluje a je schopný naozaj všetkého, čo si aj sám uvedomuje. „Momentálne som nastavený takto, ale ja som hlava pojašená. Možno už dva mesiace bude dlhá doba a budem chcieť zápasiť. V tejto chvíli však som presvedčený, že si počkám,” doplnil 34-ročný rodák z Bratislavy.

Viac ako 50 minútovú debatu so Samuelom Krištofičom nájdete na našom Herohero. Okrem tejto témy sme rozoberali aj jeho prípravu na Karlosa Vémolu, aktuálne mediálne povinnosti či dovolenku na Maldivách. Špeciálne epizódy GNP s moderátormi Robertom Kmeťom a Janom Malachom umožňujú fanúšikom ešte výraznejšie a exkluzívnejšie nahliadnuť za oponu bojových športov. 

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber