Patrik Kincl kriticky reaguje na výkon Václava Mikuláška: FABRIQ dostal pľuvanec do tváre!

Zdroj: instagram.com/patrik_kincl

Václav Mikulášek (9-11) sa na treťom turnaji FABRIQ MMA nepredviedol v najlepšom svetle. Vzdanie českého bojovanie nemilo prekvapilo mnohých fanúšikov a ako sa nakoniec ukázalo, po súboji trápilo aj samotného bojovníka. Ku konfrontácii sa kriticky vyjadril takisto šampión OKTAGON MMA Patrik Kincl (27-10).

Očakávaná prestrelka v postoji, akú obaja protagonisti pred bojom sľubovali, sa napokon nekonala. Václav Mikulášek uprostred tretieho kola v návale emócii a hnevu poklepal po zemi, čím dal jasne najavo, že pokračovať odmieta. Pre českého bojovníka šlo o druhú prehru v rade, Róbert Koky (1-0) si naopak pripísal prvú výhru v profesionálnom MMA.

„Baba Jaga“ mal podľa verdiktu rozhodcu svojho súpera niekoľkokrát trafiť do slabín. Podľa samotného Čecha to ale nebola pravda. Ako sa neskôr vyjadril, dlhé čakanie na koniec pauzy a tiež naháňanie konkurenta po klietke ho skrátka prestalo baviť, na čo reagoval skratovo. Svoje rozhodnutie neskôr oľutoval a priznal, že potrebuje profesionálnu pomoc.

K zápasu sa na svojich sociálnych sieťach s odstupom času vyjadril aj Patrik Kincl. Zdá sa mi, že jeho kariéra smeruje do Clash of the Stars. Správanie pred zápasom, výkon a tlačová konferencia. FABRIQ mu dal šancu, aby sa po poslednom zápase chytil a vrátil sa im pľuvanec do tváre. Roztrhnutie clinchu nebola stopka, ale skôr výhoda pre Mikuláška, ak bol presvedčený, že trafil spodok. Mal totiž väčšiu šancu zápas ukončiť na vzdialenosť ako v clinchi. Na mňa to skôr pôsobilo ako frustrácia z toho, že mu zápas utekal a nemal dosť síl to otočiť,“ predostrel svoj pohľad aktuálny kráľ strednej váhy OKTAGON MMA.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať a na Instagrame sa vyjadril aj rodák z Ostravy. „Určite som nevrátil žiadny pľuvanec do tváre. Vyhrával som zápas a áno, bol som frustrovaný, ale z vecí, že to stále zastavujú a podobne. Na lístkoch som mal nabodované aj s tým strhnutým bodom. Žiaľ, prestalo ma baviť to. Ale určite som to nespravil, aby som zdrhol z boja. Chápem, že pán Kincl to berie profesorsky, ale teraz naozaj varí z vody. Nič v zlom, ale naozaj bola blbosť povedať, že mi utekal zápas,“ argumentoval šoumen s prezývkou „Baba Jaga“.

Aj po ďalšej nepríjemnej skúsenosti by však Václav Mikulášek mal vo svojej kariére pokračovať už čoskoro. Ondřej Novotný vo svojom poslednom vysielaní relácie MMA Letem Světem poodhalil, že predstaviť by sa mohol v obľúbenom ostravskom rodisku na konci tohto kalendárneho roka.

Zdroj: Instagram.com