Zdrvujúce priznanie Babu Jagu po kontroverzii: Potrebujem pomoc, cítim sa bezcenný…

Zdroj: FABRIQ MMA

Českou i slovenskou scénou bojových športov posledné dni rezonuje najmä meno Václav Mikulášek (9-12) a jeho kontroverzia z turnaja FABRIQ 3. Český zápasník sa v hlavnom zápase podujatia postavil zoči-voči Róbertovi Kokymu (1-0). V treťom kole ale z vlastnej vôle a nervozity poklepal po zemi, čím vyjadril, že sa vzdáva. Udalosť sa okamžite stala témou číslo jeden.

Fanúšikovia prítomní v Mestskej športovej hale v Trnave mali možnosť sledovať skvelý večer, ktorého kvalita sa dvíhala každý ďalším súbojom. Pravým vyvrcholením malo byť meranie síl oboch spomínaných bojovníkov. Nečakaný smer dali očakávanej čerešničke emócie „Babu Jagu“, ktoré vyplývali z častého prerušovania duelu.

Celému súboju predchádzal trashtalk, dodal mu náboj a začalo sa z ostra. Po pár sekundách bol Koky zasiahnutý do intímnych partií a zápas bol na chvíľu prerušený. K podobným momentom dochádzalo aj následne, čo však Čechovi nebolo po chuti. Prestali sa mu páčiť aj dlhé pauzy, ktoré zakaždým nasledovali, a tak sa rozhodol, že v treťom kole sa vzdá. Pokúšal sa o to už skôr, no jeho snaha bola hlavným arbitrom ignorovaná.

Vygradovanie ponúkla aj tlačová konferencia, na ktorej nechýbalo veľa, aby sa do seba obaja kohúti pustili. Po vyprchaní adrenalínu a pár dňoch si Mikulášek nechal všetko uležať v hlave a na svojom Instagrame ponúkol pomerne dlhé vyjadrenie.

„Život nás niekedy privedie na naozaj temné miesta. Stále sa hanbím, že ľudí, ktorí ma tak dlho podporovali, som donútil o mne pochybovať. Hanbím sa, že so sebou nedokážem pracovať ako predtým. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí do mňa investovali čas. Už nikdy nechcem v tomto ohľade nikoho sklamať. Veľmi tým ubližujem sebe a ľuďom, ktorí za mnou stáli od prvého dňa,“ uviedol.

Jedným dychom priznal určité osobnostné problémy, ku ktorým ponúkol nasledujúce slová: „Áno, úprimne potrebujem pomoc. Viem, že to nebude ľahké, ale stratil som najviac základnú vlastnosť, čo som mal, a to užívať si každý deň na tomto svete. Nikdy som toho nemusel riešiť toľko ako teraz a nikdy som sa necítil taký bezcenný. Je to iba moja chyba, že som si dovolil pripustiť, že nemám hodnotu.“

Športovec so skúsenosťami s  OKTAGON MMA si uvedomil dopad svojho počinu i rozsah okolia, na ktoré to mohlo mať vplyv. „Ďakujem všetkým za mega podporu, sponzorom a aj tým, ktorí so mnou držia a nevzdávajú to. Všetkým vám to raz vrátim. Ospravedlňujem sa za svoje správanie po zápase, k Róbertovi Kokymu to nebolo fér. Čo sa týka nejakej odvety, tak myslím, že chlapec vie o tom, že duel prehral. Áno, pôjdeme do toho ešte raz v MMA, dostaneš úplne inú verziu človeka, než s ktorou si zápasil,“ dodal na záver.

Zástupcovia organizácie FABRIQ MMA neboli nadšený s finišom celého turnaja, no uvedomujú si, že kontroverzia k tomuto športu patrí a istým spôsobom láka priaznivcov. K prípadnému spôsobu a termínu odvetného zápasu sa nevyjadrili. Obaja zúčastnení však už prejavili vôľu zopakovať si to.

Zdroj: Václav Mikulášek, MaxMMA.sk, autor