Oliveira sa dočkal veľkej odvety: UFC 294 prinesie tri megazápasy!

Charles Oliveira (zdroj: IG/charlesdobronxs)

Elitná liga sveta hlási tri nové zápasy! Brazílsky bojovník Charles Oliveira (34-9) sa dočkal odvety so šampiónom ľahkej váhy Islamom Makhachevom (24-1). Očakávaný stret bude ťahákom turnaja UFC 294 v Spojených arabských emirátoch. Latku ale nepodliezajú ani ďalšie dve oznámené konfrontácie.

Charles Oliveira pôvodne tvrdil, že októbrový termín je pre neho priskorý a najskôr bude k dispozícii až v novembri. Napokon je však všetko inak. „Do Bronx“ kývol na zápas s Makhachevom, ktorému chce vrátiť porážku z uplynulého roka, kedy s ním prišiel o titul ľahkej váhy. „Ostávam trpezlivý, chcem sa opäť stať šampiónom a opäť sa ním aj stanem,“ nechal sa počuť Oliveira. Makhachev, ktorý v UFC (aj celkovo v kariére) prehral iba v jednom prípade, bude favoritom tohto merania síl.

Pre „Do Bronxa“ pôjde o zápas pravdy, pretože môže získať späť opasok, na ktorý si nárokuje. Ale aj preto, že ak s Islamom Makhachevom prehrá aj druhýkrát, ďalšiu príležitosť stať sa šampiónom ľahkej divízie, kým bude na tróne dagestanský borec, podľa všetkého nedostane. Rodák z Machačkaly prehral naposledy v roku 2015.

UFC 294 prinesie aj ďalšie pútavé zápasy. Jedným z nich je bitka v strednej váhe medzi Khamzatom Chimaevom (12-0) a Paulom Costom (14-1). Viac o tomto meraní síl si môžete prečítať v nižšie priloženom článku.

Chimaev sa chce priblížiť titulovej šanci vo váhovej kategórii do 84 kíl a netají sa tým, že jeho dlhodobým cieľom je duel s Israelom Adesanyom (24-2), ktorý drží v tejto kategórii opasok. Costa chce zas potvrdiť, že prehry Vettorim a Adesanyom boli iba zakopnutiami, na ktorých dnes už nezáleží.

V Abú Dhabí vyrazí do boja takisto Francúz s ruskými koreňmi Nassourdine Imavov (12-4). Na októbrovom podujatí bude jeho oponentom Ikram Aliskerov (14-1), ktorý mal v júli bojovať s už spomínaným Paulom Costom, no z duelu musel odstúpiť. Nadchádzajúci konkurenti spolu doposiaľ doručili až devätnásť ukončení pred časovým limitom, čo je predzvesťou ďalšieho atraktívneho divadla.

Zdroj: UFC, autor