OKTAGON už o pár dní spozná ženskú šampiónku: Vyzývateľky okorenili rivalitu štipľavými odkazmi

Zdroj: YouTube.com/OKTAGONMMA

Už v sobotu 16. septembra sa OKTAGON MMA opäť predstaví na nemeckej pôde. A to v meste, v ktorom ich zahraničná cesta začala. Frankfurt bude hostiť turnaj, na ktorom uvidíme okrem semifinále Tipsport Gamechangera aj ženský titulový súboj v slamovej váhe.

Objaví sa v ňom domáca zápasníčka Katharina Dalisda (9-3), ktorá si titulovú šancu vypýtala po úspešnom zápase s Isabelou De Padua (7-4). Súperku vtedy ukončila na TKO v treťom kole. Pod hlavičkou OKTAGON MMA predtým zápasila dvakrát, pričom v oboch dueloch zvíťazila na body. V prvom súboji zdolala Američanku Mallory Martin (7-6) a z druhej konfrontácie vyšla ako víťazka po strete s výbornou postojárkou Monikou Chochlíkovou (3-1).

Súperka pre Dalisdu mala vzísť zo súboja Jacinta Austin (5-1) verzus Sofiia Bagishvili (7-4). Prvá menovaná bojovníčka nedala svojej oponentke šancu a už v prvom kole ju ukončila technikou Read-Naked Choke. Po zápase sa v klietke uskutočnil aj premiérový staredown dvojice. Nemka priniesla svojej nadchádzajúcej oponentke slnečné okuliare a darovala jej ich so slovami: „Moja ľavačka ti tak zmaľuje tvár, že ich budeš potrebovať.“

Žena so skúsenosťami zo zámorského Bellatoru je aj pod drobnohľadom Christiana Eckerlina (15-5). V najnovšej epizóde relácie Cesta na OKTAGON prezradila, aká bola jej minulosť a začiatky s bojovými športmi, ale aj to, čo očakáva od zápasu vo Frankfurte. „Bude to určite najväčší zápas mojej kariéry. Bola by to obrovská pocta byť prvou nemeckou šampiónkou a napísať kúsok histórie,“ prezradila „Tigress“.

Viac zo svojho pozadia vytiahla tiež titulová vyzývateľka. Podľa slov jej trénera nemá nedostatky v postoji a ani na zemi. Pri jej začiatkoch však profesionálne zápasenie nebolo v plánoch: „Keď som začínala s kickboxom, tak to bolo iba pre zábavu. Nechcela som predstúpiť pred dav ľudí a nechávať sa niekým mlátiť. Bola to pre mňa šialená predstava a ten tlak som si na začiatku vôbec neužívala. Po ôsmich až desiatich zápasoch som si uvedomila, že som sa kvôli tomu tlaku zlepšovala a obľúbila som si ho,“ prezradila Jacinta Austin.

Austrálčanka údajne dobre vie, kde hľadať nedostatky sokyne: „Myslím si, že v postoji je dosť slabá. Nie je natoľko plynulá, nekombinuje a iba rozdáva samostatné údery. Okrem toho nemá ani dobrý pohyb. Má iba svoju ľavačku. Myslím si, že si hovorí tigrica, pretože si myslí, že je predátor na našom území. Podľa mňa je však iba mačička,“ okorenila rivalitu štipľavými slovami.

Zdroj: OKTAGON MMA, autor