OKTAGON MMA hlási novú posilu: Prichádza jedna z najzaujímavejších muších váh vo Veľkej Británii!

Kiru Singh Sahota (zdroj: IG/roundzeromedia)

Organizácia OKTAGON MMA pokračuje v expandovaní nielen do Nemecka, ale čoraz viac aj do Veľkej Británie. Československá športová šou potvrdzuje nové meno, ktoré je relevantné najmä pre anglický trh. Kto je Kiru Singh Sahota, a prečo je zaujímavý?

OKTAGON debutoval na britskej pôde v úvode novembra 2023, keď bol na programe turnaj s poradovým číslom 49. Najbližšie sa československá organizácia predstaví v Anglicku v januári, kedy Newcastle privíta podujatie OKTAGON 52. Počas tohto večera debutuje pred očami svojich fanúšikova aj Kiru Singh Sahota.

Má 28 rokov, z dvanástich profesionálnych zápasov vyhral desať a má na svojom konte aj šesť triumfov po KO a TKO. „S potešením oznamujeme, že sme podpísali zmluvu s Kiru Singhom Sahotom, jedným z najzaujímavejších zápasníkov v mušej váhe vo Veľkej Británii,“ napísala organizácia na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti Instagrame.

„Sahota, ktorý trénuje v Manchester Top Team, bude chcieť do OKTAGONu priniesť svoje skúsenosti, ktoré získal v organizáciách ako Cage Warriors, UKFC, Cage Steel a mnohých ďalších,“ píše sa danom v príspevku. KSS, ktorý je zaujímavý tým, že až osem z desiatich zápasov vyhral pred limitom, započne svoju kariéru v československej lige proti svojmu krajanovi.

Jeho súperom bude Pietro „The Italian Stallion“ Menga, ktorý má za sebou doposiaľ osemnásť profi zápasov, z ktorých odchádzal ako víťaz v štrnástich prípadoch. Výhodou pre Singh Sahotu je fakt, že OKTAGON MMA mušiu váhu ešte len buduje, a teda by sa k náročným súperom a prípadnej titulovej príležitosti mohol dostať pomerne skoro.

Zdroj: MaxMMA.sk, OKTAGON MMA, autor JV