OKTAGON 52: Paulus v Newcastli dôležitý duel zvládol, súpera ukončil pred limitom!

OKTAGON MMA.

V štvrtom dueli sobotného večera sa na karte OKTAGONu 52 stretla dvojica Roman Paulus (8-4) a Nathan Haywood (3-1). Duel bol debutom slovenského reprezentanta v bantamovej váhe. A nebol by to zástupca trnavského Spartakus Fight Gymu, keby nedokázal po prvom kole otočiť nepriaznivý priebeh duelu. Aby toho nebolo málo, svojho súpera ukončil pred uplynutím časového limitu.

Samostatným príbehom pred zápasom dvoch talentovaných bojovníkov boli Paulusove problémy s váhou. Víťaz piatej série reality šou OKTAGON Výzva sa musel popasovať s tým, že mu do Newcastlu nedorazila batožina s vecami potrebnými na robenie váhy. Limit nakoniec nesplnil o 700 gramov. V klietke si to ale vynahradil a zaznamenal veľmi dôležité víťazstvo.

Haywood od začiatku na nič nečakal a pustil sa do okopávania prednej nohy Paulusa. Ten sa naopak sústredil na kontrolu a dobre pripravené údery a kopy v postoji. V závere úvodnej päťminútovky sa Britovi podarilo doručiť takedown. „Little Red“ aj v druhom kole pokračoval v aktívnej práci s kopami. Paulusov čas prišiel tradične v polovici zápasu, keď dobre zasiahnutými údermi nútil Haywooda k zúfalým pokusom o takedown.

Za vyrovnaného stavu 1-1 na kolá sme v tom treťom videli obrovskú chuť z oboch strán. Haywood vedel, že vo voľnom priestore je Paulus nebezpečný a tak sa snažil všemožne mu to tam znepríjemňovať, k čomu z času na čas pridal pokus o strh. Paulus pri jednom z týchto pokusov sa výborne dostal za chrbát Brita a tam dotiahol škrtenie! Roman Paulus zvíťazil v závere tretieho kola na submisiu rear-naked choke.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk