Od KSW dostal predčasný vianočný darček! Martínek odhalil, čím ho organizácia potešila

Zdroj: Instagram.com/michal_blackbeard_martinek

Český zápasník a bývalý šampión ťažkej váhy OKTAGON MMA Michal Martínek (10-4) sa už 14. októbra predstaví v hlavnom zápase turnaja KSW 87. Poľská organizácia rozloží v Česku svoje stany po druhýkrát, pričom na karte nebudú chýbať ani ďalší zástupcovia od našich susedov. Práve účastník hlavného zápasu večera sa nedávno vyjadril, že KSW mu vďaka tomuto duelu nadelila predčasný vianočný darček.

Martínek sa ako aktuálna trojka ťažkej váhy KSW stretne v klietke s Darkom Stošićom (18-6), ktorý okupuje prvú priečku. Víťaz tohto súboja sa stane titulovým vyzývateľom Philipa De Friesa (24-6) a pre „Blackbearda“, čo je prezývka českého zápasníka, pôjde o špecifický duel. Predtým, ako sa stal MMA zápasníkom, sa venoval hokeju a vo Werk Aréne, kde sa turnaj uskutoční, odohral niekoľko zápasov.

V tom období vraj ani len netušil, že sa bojovými športmi bude jedného dňa živiť, no už vtedy sledoval najväčšie hviezdy KSW ako Materla, Khalidova a mnoho ďalších. V krátkej dokrútke k zápasu prezradil aj to, že tento súboj a miesto jeho konania sú ako predčasným vianočným darčekom od najväčšej poľskej MMA organizácie.

„Pätnásť rokov som hral hokej, štrnásť rokov sa venujem MMA a od roku 2016 aj profesionálne. Som hrdý na to, že som súčasťou KSW, pretože som sledoval ich galavečery už ako mladý hokejista. Vtedy mi ani vo sne nenapadlo, že jedného dňa odložím hokejku, nasadím rukavice a v Třínci budem bojovať so Stošićom. Odohral som tu mnoho hokejových zápasov a teraz sa sem vrátim ako bojovník MMA. Keď mi zavolali z KSW a prezradili termín a miesto zápasu, bolo to pre mňa ako vianočný darček,“ vyjadril sa Martínek.

Michal okrem toho povedal, že silné stránky svojho súpera pozná a v klietke sa posnaží rozpútať peklo, pričom fanúšikom sľúbil skvelý zápas, v ktorom bude diktovať tempo a chce ho mať pod kontrolou. Na karte v Třinci sa objaví aj ďalší český zástupca Leo Brichta (11-3) či bývalý šampión OKTAGONu Filip Macek (27-18).

Zdroj: YouTube.com/KSW