Obrovská rana pre Karlosa Vémolu! Terminátor sa musí vyrovnať s ťažkou stratou

Karlos Vémola (zdroj: IG/karlos_terminator_vemola)

Karlos Vémola (36-7) sa v tejto chvíli pripravuje na decembrový turnaj OKTAGON 51, kde v pražskej O2 Arene nastúpi proti dlhoročnému rivalovi Samuelovi Krištofičovi (16-6). Populárny „Terminátor“ a jedna z najväčších legiend českého a slovenského MMA ale musí riešiť naozaj nepríjemné mimošportové záležitosti.

Šampión poloťažkej váhy OKTAGON MMA totiž podľa dostupných informácií príde o svoju tigricu, ktorá sa volá Antonie Ramba. „Potvrdzujem, že dôjde k odobraniu zabaveného nelegálne chovaného mláďaťa tigra zo súkromného chovu Karla Vémolu,“ povedala pre televíziu CNN Prima NEWS hovorkyňa českého ministerstva životného prostredia Lucie Ješátková.

„Dôvodom je predovšetkým fakt, že chovateľ nebol schopný doložiť legálny pôvod zvieraťa ani okolnosti jeho získania, čím porušil zákon o obchodovaní s ohrozenými druhmi. Chovateľ naviac predložil falošné dokumenty o tom, kto sú rodičia tigra,“ dodáva hovorkyňa z MŽP ČR. Karlosovi Vémolovi nepomohlo ani to, že na chov Antonie nemal veterinárne povolenie.

„Terminátor“ prehlasoval, že dokumentácia k jeho exotickému zvieraťu je v poriadku. Ako sa ukázalo, nebola to pravda. Vémola dúfal, že jeho domáci miláčik bude umiestnený do jednej zo ZOO v Českej republike, ale nedočká sa ani takéhoto ústupku. „České lincencované ZOO sme samozrejme oslovili, aktuálne nie je v Českej republike zariadenie, ktoré by bolo schopné ponúknuť adektávne a kvalitné podmienky pre toto zviera,“ vysvetlila situáciu Ješátková.

Cieľom ministerstva životného prostredia ČR je predovšetkým, aby mláďa tigra žilo v kvalitných a legálnych podmienkach, ktoré držiteľ opasku 93ky nebol schopný naplniť. Pre Vémolu, veľkého milovníka zvierat, je to pred očakávaným zápasom s „Pirátom“ na OKTAGON 51 veľká rana pre psychiku, s ktorou sa bude musieť vyrovnať.

Zdroj: MaxMMA.sk, CNN Prima News, autor JV