Obrovská pocta pre Oktagon: V jednej ankete spolu s UFC či Bellatorom!

Zdroj: Oktagon MMA

Tvrdá práca Oktagonu, prienik na zahraničné trhy či veľké projekty ako Tipsport Gamechanger. To všetko posúva najväčšiu československú MMA organizáciu stále vyššie a jej prácu si čoraz výraznejšie začínajú všímať vo svete. Najnovšie sa totiž po boku UFC a Bellatoru umiestnila vo významnej ankete.

MMA Awards je anketa, ktorú od roku 2008 každoročne vyhlasuje časopis MMA Only. V minulosti už mala české zastúpenie, keď si cenu prebral Jiří Procházka (29-3) po zápase s Gloverom Teixeirom (33-9). V aktuálnom ročníku však nájdeme hneď štvornásobné zastúpenie Oktagonu.

Ako prvého môžeme v nomináciách vidieť Louisa Glismanna (11-2) v kategórii Submisia roku. Išlo o reverse omoplata, ktorú si pripísal v zápase proti Melvinovi Van Suijdamovi (12-7) na Oktagone 43.

Druhá nominácia prišla v Návrate roku. Ako už možno niektorí tušia, išlo o legendárneho Johna Hathawaya (18-3), ktorý sa v klietke objavil po ôsmich rokoch. Kvôli zraneniam to vyzeralo, že už si zápasové rukavice nenasadí, no Oktagon 36 všetko zmenil a John si pripísal výhru na body s Andrem Ricardom Chavesom Santosom (11-6).

Následne sa v nomináciách objavil aj promotér Ondřej Novotný po boku Danu Whitea, Scotta Cokera, Petra Murrayho a Macieja Kawulskiho. Poslednou kategóriou bola Organizácia roku, v ktorej bol Oktagon zaradený do top 5 sveta! Po jej boku sa nachádza UFC, Bellator MMA, PFL a KSW.

O víťazoch môžete hlasovať tu.

Zdroj: kaocko.cz