Nový gamechanger? Tento projekt má navždy zmeniť budúcnosť MMA

Zdroj: IG/@urijahfaber

Legendárny zápasník a člen Siene slávy UFC Urijah Faber plánuje zrealizovať obrovský projekt. Považuje ho za niečo, čo by malo markantným spôsobom pomôcť začínajúcim zápasníkom na ich ceste za úspechom. Sám ho nazýva „gamechangerom“. Američan už medzičasom kontaktoval aj popredné svetové mená zo sveta zmiešaných bojových umení, ktoré by mu mohli pomôcť pri budovaní tejto jeho vízie.

Faber sa po ukončení profesionálnej kariéry rozhodol zamerať na pomoc novým MMA nádejam. Projekt, ktorý plánuje, je zatiaľ v plienkach, avšak má ísť o ideu, ktorá by mala výrazne ovplyvniť budúcnosť celého športu. „Bude to iný level. Chcem vytvoriť mestské centrum s tematikou bojových športov. Pracujem na tom,“ priblížil 45-ročný Američan v podcaste Mighty, ktorý moderuje aktuálny šampión organizácie One Championship Demetrious Johnson.

MMA chce dostať na rovnakú úroveň, na akej sa nachádza americký futbal, bejzbal, basketbal či futbal. „Idete do malej ligy, potom idete na strednú školu, potom na vysokú školu a potom idete na draft. To je tá skutočná cesta. Chcem to zaviesť aj v MMA,“ objasnil. Podobný spôsob zaradenia mladých prospektov do dospelých súťaží prostredníctvom draftu funguje napríklad aj v NHL. „Chcem im vytvoriť skutočnú cestu a plán pre deti od 4 rokov až po poloprofesionálov, aby sa dostali do veľkých organizácii. Takže na tom teraz pracujem a čoskoro zverejním ďalšie podrobnosti, ale bude to úžasné,“ dodal Faber.

Stihol už osloviť aj niekoľko veľkých zápasníkov, ktorých pomoc by uvítal. „Táto moja vízia zmení hru. Už som o tom hovoril s Danielom Cormierom, Timom Kennedym, s Anthonym Pettisom a rád by som zlanáril aj Holly Holm a Jona Jonesa,“ povedal bývalý zápasník UFC. Projekt padol do oka aj samotnému Johnsonovi, s ktorým o tomto nápade viedol rozhovor. „Rád by som sa do toho zapojil, pretože mám pocit, že to je to, čo nášmu športu chýba,“ nechal sa počuť. Faberov projekt by bol určite veľkým spestrením a bez debát by pomohol začínajúcim bojovníkom. Otázkou však je, či na neho dokáže nájsť potrebné financie, pretože jeho zrealizovanie nebude lacný špás. Za pomoci ostatných bojovníkov a investorov by to však mohol dokázať.

Urijah sa počas svojej aktívnej kariéry stal ozajstnou legendou. Nazbieral až 35 výhier a predstavil sa aj v UFC, kde dostal možnosť bojovať o opasok. K titulovej šanci sa prebojoval dokonca až štyrikrát, no, bohužiaľ, nikdy mu to nevyšlo podľa predstáv. Jeho meno je však s touto organizáciou nezmazateľne spojené. Dôkazom toho je aj fakt, že ho zaradili do Siene slávy najslávnejšej MMA organizácie. Neskôr sa predstavil aj v pozícii trénera. V 22. sezóne šou The Ultimate Fighter stáli s Conorom McGregorom proti sebe, avšak len ako súperiaci koučovia.

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent