Ngannou obvinil UFC z klamstiev: Nevymazávajte históriu

Zdroj: Instagram/@francisngannou

Francis Ngannou (17-3), ktorý v úvode tohto roka definitívne opustil UFC a zamieril do PFL za výhodnejšími finančnými podmienkami, má s najväčšou MMA organizáciou na svete ďalší problém. Tentokrát ide o pôvod tohto kamerunsko-francúzskeho zápasníka.

Problémom je uplynulý turnaj UFC on ESPN 51, ktorý prebehol počas víkendu a v jeho hlavnom zápase zdolal Vicente Luque (22-9-1) Rafaela dos Anjosa (32-15) na body. Na karte nastúpili aj A.J. Dobson (7-2) a Tafon Nchukwi (6-4). Druhý menovaný síce prehral na body po rozhodnutí arbitrov, ale po podujatí o ňom bola aj napriek tomu reč.

Dôvodom je, že pochádza z Kamerunu a UFC ho označila za prvého bojovníka z tejto krajiny vo svojej histórii. To nenechalo chladným Francisa Ngannoua. „The Predator“ síce má oficiálne francúzske občianstvo, ale na svoje africké korene je hrdý. V roku 1986 sa narodil v kamerunskom meste Batié.

Objavili sa diskusie, že to UFC urobilo schválne, pretože vzťahy so spomenutým bojovníkom nie sú ani zďaleka optimálne. K tvrdeniu sa pridal aj samotný Ngannou. Ten hovorí, že najväčšia organizácia na svete klame, ale dodáva, že on prvým Kamerunčanom v Ultimate Fighting Championship taktiež nebol. Na sociálnych sieťach sa ho začali zastávať fanúšikovia z celého sveta.

„Ja som bol druhým Kamerunčanom v UFC, tým prvým bol Thierry Sokoudjou. Nenechajte ich, aby takýmto spôsobom vymazávali históriu,“ dodal muž, ktorého čaká boxerský zápas proti legendárnemu Tysonovi Furymu (33-0-1). Patrí sa dodať, že Rameau Thierry Sokoudjou (19-18), sa narodil v kamerunskom meste Hom’la, i keď neskôr bojoval pod vlajkou Spojených štátov amerických.

Zdroj: MaxMMA.sk