Nezastavil ho ani COVID. Paradeiser prekvapil výberom ďalšieho súpera

Zdroj: OKTAGON MMA

S nemalými komplikáciami sa musel pred štartom druhej edície pyramídy Tipsport Gamechanger vysporiadať slovenský šampión ľahkej divízie OKTAGON MMA. Ronald Paradeiser (19-8) si v príprave prešiel malým peklom. Cenný čas netrávil zlepšovaním fyzickej kondície a pilovaním taktiky. Zdravotné problémy ho prinútili ležať v posteli a dávať sa dokopy. Ani táto prekážka mu ale neskazila ambíciu predrať sa na európsky vrchol. 

Ronald Paradeiser prešiel v ostatných mesiacoch obrovským progresom. Kariérne napredovanie ozdobil na začiatku decembra ziskom opasku ľahkej váhy OKTAGON MMA. Krátko po tom mu ale začal osud do cesty stavať nepríjemné prekážky. „Po výhre nad Ivanom Buchingerom som chytil ťažký COVID, päť týždňov som musel byť zatvorený doma. Na to, že som trénoval asi len tri týždne, to podľa mňa bolo ešte dobré. Cítil som, že každé kolo kontrolujem,“ priznal po víťazstve v prvom kole miliónového projektu.

Napriek neľahkej príprave 26-ročný prospekt potvrdil veľkú zápasnícku vyspelosť a nebezpečného Attilu Korkmaza (14-8) dokázal po bodovom rozhodnutí zdolať. „Je to Gamechanger, naozaj veľký projekt. Som rád, že tu môžem byť, mal som v hlave, že za každú cenu nastúpim. Nechcel som sa tomu vyhýbať. Vedel som, že to proste zvládnem a nejako urvem. Nasadil som klapky a tlačil. Skrátka som šiel stále vpred,“ hovoril po postupe do ďalšieho kola európskej Ligy majstrov MMA. 

Pri losovaní nadchádzajúceho protivníka si mal možnosť vyberať ako v poradí piaty. Rozhodnutím mnohých zaskočil, keď si zvolil jedného z veľkých favoritov turnaja Daniela Torresa (15-5). „V šatni sme si s trénermi povedali plán, urobili sme si nejaký zoznam. Napísali mi na papier, čo si mám vybrať. Plne im dôverujem a musím ich poslúchať. Samozrejme, je to trochu aj o taktike, aby mi ten štýl sedel,“ obhájil svoju voľbu Ronald Parardeiser. 

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk