Kat Procházku? Najlepší rozhodca má za sebou premiéru v OKTAGONe: Ešteže turnaj nebol v Česku…

OKTAGON MMA

Podujatie OKTAGON 49 v nemeckom Kolíne nad Rýnom bolo špecifické po viacerých stránkach. Jednou z nich bola rozhodne aj premiérová účasť hviezdneho rozhodcu Marca Goddarda na turnaji najlepšej česko-slovenskej MMA organizácie, čo je len ďalším dôkazom jej rýchleho napredovania. Ako ho ale vedenie zlanárilo?

Napriek tomu, že skúsený Angličan nemá kvôli svojmu rozhodnutiu v zápase Jiří Procházka (29-4-1) vs. Alex Pereira (9-2) na galavečere UFC 295 medzi českými i slovenskými fanúšikmi práve najlepšiu reputáciu, nepochybne patrí k absolútnej svetovej špičke. Pravidelne rozhoduje tie najväčšie bitky a každý promotér ho chce mať vo svojich radoch. Aj podľa prestíže rozhodcu sa totiž dá posúdiť kvalita podujatia. Spolupráca OKTAGONu a Marca Goddarda však bola viac-menej dielom osudu.

„Ani to nebola naša snaha. S našimi rozhodcami sme spokojní a dôverujeme im. Toto sa stalo skôr tak, že sa naše cesty stretli. Už keď sme boli v Anglicku, boli sme v kontakte a vyplynulo z toho, že by mohol pískať nejaký náš turnaj. Manchester mu nesedel, tak to padlo na Kolín,“ prezradil pre portál Sport.cz spolumajiteľ organizácie OKTAGON MMA Pavol Neruda a ďalej doplnil: „Ale nebolo to tak, že by sme ho chceli zohnať. Naše cesty sa jednoducho spojili a skrátka sa nemohlo stať, aby u nás niekde nepískal.“

Goddard si akciu v najväčšej nemeckej aréne pochvaľoval na svojom Instagrame, no mal obrovské šťastie, že jeho premiéra pod žlto-čiernou vlajkou sa nekonala v Českej alebo Slovenskej republike. Ako sme už naznačili, po kontroverznom ukončení titulového súboja medzi Procházkom a Pereirom ho totiž fanúšikovia prvého menovaného nemajú príliš v láske. „Diváci by ho asi vybučali, tie emócie by tam boli. Určite by to schytal, hoci si nemyslím, že to rozhodnutie bolo až také nesprávne. Publikum však vie byť občas veľmi nemilosrdné,“ zamyslel sa 37-ročný Slovák.

Zdroj: Sport.cz, Autor: Kamil Schreiber