Podľa mnohých poškodil Procházku! Najlepší rozhodca sveta mieri na OKTAGON do Kolína

OKTAGON MMA

Organizácia OKTAGON MMA má vo svete čoraz lepšie postavenie. Odráža sa to na záujme fanúšikov, bojovníkov, ale aj ďalších dôležitých činovníkov, bez ktorých by sa kvalitné podujatie nemohlo uskutočniť. Medzi nich patria nepochybne aj rozhodcovia, a práve na turnaj do Kolína zavíta ten najlepší z najlepších.

Už tento víkend sa v najväčšej nemeckej aréne uskutoční galavečer OKTAGON 49, na ktorom spoznáme nového šampióna ťažkej váhy. V súboji o titul sa stretnú Hatef Moeil (14-4) a Lazar Todev (9-5). Okrem toho však uvidíme viacero atraktívnych súbojov, na ktoré budú dozerať nielen dobré známe mená ako Pavel Touš či Jan Voborník, ale prvýkrát sa na pôde najlepšej československej MMA organizácie predstaví aj svetoznámy rozhodca Marc Goddard.

Skúsený Angličan sa pravidelne objavuje na akciách UFC i KSW. Vo svojom remesle patrí k absolútnej špičke a rozhoduje tie najväčšie zápasy. Naposledy sa „preslávil“ na nedávnom podujatí UFC 295, kde v druhom kole predčasne ukončil ostrosledovaný súboj Jiří Procházka (29-4-1) vs. Alex Pereira (9-2). Toto rozhodnutie síce vyvolalo búrlivú diskusiu a názory na jeho správnosť sa v odborných kruhoch stále líšia, no napriek tomu o Goddarových vysokých kvalitách určite nemožno pochybovať. To si taktiež myslia vyššie spomínaní arbitri Touš a Voborník.

Rozhodcovia sú takisto ako zápasníci len ľudia a aj oni robia sem-tam nejaké chyby. Nikto sa im nevyhne. Rodák z Birminghamu si však pošramotenú reputáciu u českých a slovenských fanúšikov môže napraviť práve na podujatí v nemeckom Kolíne. Podobne to vníma aj jeden zo spolumajiteľov OKTAGONu. „Posledné zápasy sa mu veľmi nedarí. Som zvedavý, čo predvedie tu,“ vyjadril sa Ondřej Novotný vo svojej populárnej relácii MMA Letem Světem.

Zdroj: YouTube - Fight Club News, Autor: Kamil Schreiber