Milióny nezarobil len vďaka veľkému víťazstvu: Kontroverznému boxerovi vyšla prekvapujúca stávka!

Zdroj: Instagram/@kingryan

Počas víkendu sa pozornosť celého boxerského sveta sústredila na súboj Ryan Garcia (25-1) vs. Devin Haney (31-1). Pôvodne si to síce mali rozdať o titul WBC v superľahkej váhe, no prvý menovaný kvôli preváženiu prišiel o túto šancu. Napriek tomu išlo o veľký zápas, v ktorom lietali milióny.

Papierovým favoritom bol Haney. V profi ringu mal stopercentnú bilanciu a absolvoval vydarenú prípravu. Naopak Garciu trápili nepríjemné problémy. Pred duelom nebola jeho životospráva vôbec ideálna, čo vyvrcholilo na spomínanom vážení. Okrem toho, že o 1,5 kilogramu nesplnil limit, na pódiu dokonca na „ex“ vypil fľašu piva. Jednoducho, vyzeralo to tak, ako keby mu o nič nešlo.

Nuž, predpoklady stávkových kancelárii sa v americkom Brooklyne nenaplnili. „King Ry“ si po dvanásťkolovej bitke pripísal šokujúcu výhru. Na jeho stranu sa priklonili dvaja bodoví arbitri, tretí videl súboj nerozhodne. Fanúšikovia v Barclays Center a pred televíznymi obrazovkami nemohli uveriť vlastným očiam.

Talentovaný rodák z Kalifornie sa postaral o jedno z najväčších prekvapení v histórii bojových športov. Hoci opasok nezískal, ťažkú hlavu si z toho nerobil. Na bankový účet mu cinkla astronomická odmena a navyše mu vyšla netypická investícia. Vsadil na seba totiž dva milióny dolárov, z ktorých sa pri kurze pre outsidera stalo úctyhodných dvanásť miliónov.

Táto informácia vyplávala na povrch iba pár hodín po nesmierne cennom triumfe a jej pravdivosť dvadsaťpäťročný kontroverzný bojovník potvrdil prostredníctvom svojho Instagramu: „Ak tipujete, tipujte na seba. Okolo päťdesiat miliónov dolárov za jednu noc, to nie je vôbec zlé. Nech ma Boh navedie k tomu, ako tieto peniaze využijem. Amen!“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Instagram/@kingryan, Autor: Kamil Schreiber