OKTAGON a posuny vo svetovom rebríčku: Skokan Wanliss, Fleury a rekord nového šampióna!

OKTAGON MMA.

Ďalší z úspešných turnajov najväčšej európskej organizácie je za nami. OKTAGON MMA opäť raz potvrdil svoju pozíciu na trhu, keď sme na turnaji v Birminghame mohli vidieť viacerých talentovaných bojovníkov v akcii. Sam Creasey (19-5) získal titul v mušej váhe, poloťažká váha privítala Willa Fleuryho (12-3) a Akone Wanliss (8-2) s prehľadom postúpil do ďalšieho kola pyramídy Tipsport Gamechanger.

Ako si víťazi sobotného večera počínajú vo svetovom rebríčku svojich váhových kategórií? Na to spoznáme odpoveď v nasledujúcich riadkoch. Začnime hlavným ťahákom večera, a to ziskom pásu v mušej divízii pre Sama Creaseyho. Nová akvizícia organizácie potvrdila kvality a Aarona Abyho (16-9-1) zdolala po piatich kolách presvedčivo na body. „Urai“ sa podľa portálu FightMatrix posunul vo váhe do 57 kilogramov o dvadsaťdva priečok (59. miesto, pozn. red.). Pre Creaseyho ide o osobný rekord.

Azda najväčší skok zo všetkých bojovníkov na karte urobil Akone Wanliss. Ten najprv tvrdo knokautoval Sahila Siraja (9-3), aby potom podľa FightMatrixu vo svetovom rebríčku ľahkej váhy vystrelil z 421. na 273. miesto (osobný rekord, pozn. red.). Zástupca birminghamského tímu Renegade MMA & BJJ si výhrou vyslúžil postup do ďalšieho kola Tipsport Gamechangeru, kde sa stretne s bývalým šampiónom OKTAGONu Mateuszom Legierskim (11-1).

Sťažovať sa nemôže ani dvojica zápasníkov Andrej Kalašnik (11-5) a Shaqueme Rock (10-1-1), ktorá sa na OKTAGONe 56 blysla rýchlymi víťazstvami. Zatiaľ čo prvý menovaný poskočil o štyridsaťosem miest vo welteri (286. priečka, pozn. red.), Angličan v tej ľahkej až o šesťdesiatosem (327. miesto, pozn. red.).

Posledným bojovníkom, ktorého si v článku spomenieme, je Will Fleury. Skúsený veterán zmiešaných bojových umení si pri debute v organizácii pripísal výhru v druhom kole nad Danielom Škvorom (7-4). Írovi podľa FightMatrixu najnovšie v rebríčku poloťažkej váhy patrí 66. miesto (osobné maximum, pozn. red.).

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk