Mate Sanikidze sa pripravuje na premiéru v bantame: Koho chce ako svojho prvého súpera?

OKTAGON MMA

Na turnaji OKTAGON 47 v Bratislave všetkých šokovala informácia, že Mate Sanikidze (10-2) už nie je šampiónom perovej váhy v najprestížnejšej československej MMA organizácii. Gruzínsky bojovník totiž prechádza do bantamovej divízie, preto sa vzdal svojho titulu. Vysoké ambície mu však ostali a navyše prezradil meno súpera, ktorého by si prial ako prvého.

„The NextGen“ získal opasok koncom júla na podujatí OKTAGON 45, keď zdolal Losena Keitu (11-1). Bolo to pre neho už siedme víťazstvo v rade v profi MMA. Z toho dôvodu následne zatúžil po ďalšej výzve a čakalo ho ťažké rozhodovanie. To napokon vyústilo do jeho prechodu o jednu váhovú kategóriu nižšie, kde si rovnako trúfa na tie najväčšie esá.

„Úprimne povedané, teraz rozmýšľam o Jonasovi Magardovi. Počas prípravy na zápas s Keitom o mne totiž tiež začal rozprávať. Mal silné reči, pritom sa mal viac sústrediť na svoj súboj s Limom. On však chcel iba pozornosť, pretože duel s Keitom bol veľkolepý a on chcel pozornosť,“ vysvetlil Sanikidze, prečo si na premiéru v bantame želá práve tohto súpera.

Bývalý šampión z Dánska sa už dávnejšie vyjadril, že by sa rád predstavil na turnaji OKTAGON 50 v Ostrave, ktorý sa uskutoční začiatkom decembra. Necháme sa teda prekvapiť, či sa tohto súboja dočkáme už tak skoro alebo si ešte budeme musieť chvíľu počkať. Stret týchto dvoch kvalitných bojovníkov by však mohol rozhodnúť o tom, kto sa priblíži ďalšej titulovej šanci.

Zdroj: mmashorties.cz, autor