Ondřej Novotný o konci Babu Jagu v OKTAGONe: Mal žltú, možno už aj oranžovú kartu. Teraz prišla červená!

Václav Mikulášek (zdroj: OKTAGON MMA)

Václav Mikulášek (9-12) v závere uplynulého týždňa uviedol, že definitívne končí v OKTAGON MMA. „Baba Jaga“ nebude pokračovať vo svojej kariére v najväčšej československej MMA organizácii z osobných dôvodov. Teraz o celej záležitosti prehovoril spolumajiteľ elitnej ligy Ondřej Novotný.

Vašek Mikulášek sa naposledy pripomenul fanúšikom v Česku a na Slovensku počas bratislavského turnaja OKTAGON 47, kedy sa mal dostať do fyzickej potýčky s trénerom Jakubom Mullerom. Samotný „Baba Jaga“ si po oznámení konca sypal popol na hlavu. „Ďakujem všetkým za roky zábavy. Nie je dôvod čokoľvek zahmlievať, moja cesta v OKTAGON MMA skončila. Skončila mojou chybou. Tak veľmi som chcel naskočiť na vlak, v ktorom som sedel, ale, žiaľ, robil som jednu chybu vedľa druhej. Skrátka, nevzládol som niektoré veci,“ napísal rodák z Ostravy na sociálnych sieťach.

S menším odstupom času zareagoval na rozhodnutie Ondřej Novotný. „Keď chceme nastavovať nejaké pravidlá, musíme začať u seba. Chceme tento šport držať na nejakej úrovni. Poviem to takto, Vašek mal žltú kartu, možno už aj oranžovú. Teraz prišla červená, toto nemôžeš urobiť. Nemôžeš prísť na akciu a takto sa správať, to jednoducho nejde,“ rozhovoril sa jeden zo zakladateľov OKTAGONu vo svojej relácii MMA Letem Světem.

Vzťah medzi obomi stranami však neskončil žiadnou dusnou atmosférou. Samotný Václav Mikulášek svoju chybu uznáva. „Zavolali sme si a poďakovali sme si. V moment, keď Vašek zodvihol, začal s ospravedlním a ďakovnou rečou. Ani nečakal, čo mu poviem. Pokazil to sám. Nezabúdame na ľudí, ktorí pre nás urobili prácu a pomáhali nám budovať značku. Všetko však má svoje hranice, za ktoré sa nedá ísť. A keď tie hranice párkrát otestuješ, už by si mal vedieť, že za ne ísť nemôžeš. Potom tu totiž nemôžeš ostať,“ zakončil Ondřej Novotný ku kauze týkajúcej sa „Babu Jagu“.

Zdroj: MaxMMA.sk