Mal ponuku na 6 zápasov v UFC, no odmietol ju: Čo stálo za Brichtovým rozhodnutím?

Zdroj: Instagram.com/leonekbr

Leo Brichta (11-3) absolvoval v sobotu 3. júna svoju premiéru v KSW. Pred 55-tisícovým publikom vyšiel z klietky ako víťaz, pričom sa mu podarilo poraziť na body bývalého titulového vyzývateľa Macieja Kazieczka (9-3). Leo by sa po tomto víťazstve mal dostať do najlepšej päťky ľahkej váhy KSW a jeho cieľom je ísť v tejto organizícii čo najvyššie. Ešte nedávno sa však hovorilo o jeho spojení s UFC, čo potvrdil pre Kaocko.cz aj jeho tréner Pavel Bechtold.

„Rešpektujem jeho názor. Dostal ponuku na šesť zápasov, pričom v prvom súboji by išiel do klietky s Rusom, ktorý bol v tom období na 98. priečke svetového rebríčka. Leo sa vtedy jasne vyjadril, že tam nechce ísť. Najprv by chcel absolvovať viacero ťažších zápasov. Rozhodli sme sa tak, aby sa cítil dobre“.

Brichta má stále iba 26 rokov a do najlepšej organizácie sveta sa môže stále dostať, aj keď jeho tréner má iné predstavy. „Leo by chcel určite trón šampióna v KSW. Ak by sa tam dostal, tak by sa mal určite lepšie ako v UFC. Bol by som rád, aby sa uberal poľským smerom. Na UFC má ešte čas“.

Bechtold sa vyjadril aj o Brichtovej budúcnosti s RFA: „V KSW bude mať Leo zápasy v MMA a v RFA iba v postoji. Ak mu bude držať zdravie, tak nech kludne zápasí aj každých šesť týždňov. Aspoň by sa držal v zápasovom tempe, čo má najradšej“, zakončil Bechtold.

Zdroj: kaocko.cz