Šormová prišla po turnaji PML s nečakaným vyhlásením!

pml.

Sobotný turnaj PML 10 priniesol opäť raz množstvo skvelej akcie, či ide o postojárske zápasy alebo duely zmiešaných bojových umení. No jeden z nich priniesol veľké prekvapenie. Proti českej favoritke Magdalene Šormovej (11-6) sa zaskvela Brazílčanka Mileide Simplicio (4-1). No to nebolo všetko.

Zaujímavosťou bol fakt, že pre obe bojovníčky išlo viac či menej o zápas na poslednú chvíľu. Simplicio sa týždeň dozadu ukázala byť ako náhradníčka za protivníčku pre Veroniku Smolkovú (3-3), no po zranení Slovenky museli organizátori o pár dní hľadať náhradu opäť. Tak sa zrodil duel Simplicio a Šormovej. Hoci obe bojovníčky pravidelne bojujú v divízii do 52,2 kg, tentokrát sa dohodlo na váhe do 59 kilogramov.

Samotný zápas ukázal, prečo sú obe zápasníčky považované za šikovné grapplerky. Jedna atraktívna akcia na zemi striedala druhú, pričom nakoniec v druhom kole Simplicio zvíťazila na techniku RNC. No to nebolo všetko. Ako neskôr Šormová napísala na sociálnej sieti Instagram, po tretej porážke v rade sa rozhodla ukončiť profesionálnu kariéru. „Prehra v druhom kole na škrtenie, ešte, že mám v pondelok terapiu. Od prvého zápasu sa až doteraz rozcvičujem v rovnakých botách. Nechala som ich tam, znovu ich už potrebovať nebudem. Taká symbolika namiesto položených rukavíc v strede oktagonu,“ uviedla známa česká bojovníčka.

A aký je v prípade Magdaleny dôvod? V poslednej dobe necíti zaujatie pre MMA tak silno, ako kedysi. „Nemám už taký drive. Vďaka Alan Svoboda, bol si mi najväčšou oporou v zápasení. Ďakujem trénerovi Andrému Reindersovi, taktiež celému tímu Reinders MMA a samozrejme nemožem zabudnúť na Daniela Bartáka, ktorý ma skôr viedol v Penta Gyme.“ Pokiaľ ide o Simplicio, tá si v šiestom vystúpení medzi profesionálkami pripísala doposiaľ najväčšiu výhru. Rodáčka z Fortalezy pritom ešte tri mesiace pred vystúpením na PML 10 stihla získať titul slamovej váhy francúzskej organizácie Stars Night.

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: MaxMMA.sk